Czy nauka angielskiego online jest skuteczna?

Jak najbardziej tak i z pełną odpowiedzialnością mogę potwierdzić, że jest to o wiele łatwiejsze niż na kursach stacjonarnych. Dzisiaj miałam kolejne zajęcia angielskiego online. Wcześniej byłam sceptycznie nastawiona do tego typu zajęć. Na kursie online lekcje nie odbiegają jakością od lekcji w klasycznej szkole, ponadto nie straciłam czasu na dojazd i nie musiałam stresować się, ze zarazę się koronawirusem, wiadomo jest przecież, ze covid19 zarażają ludzie, już na kilka dni przed wystąpieniem objawów.

Dotychczas uczyłam się angielskiego na kursie stacjonarnym w szkole dla dorosłych noProblem, niestety z powodu kwarantanny szkoła musiała zrezygnować z kursów stacjonarnych, lecz podjęła decyzje o nie zawieszaniu kursów lecz kontynuowanie ich przez platformę e-learningową LMS.

Platforma e-learningowa

Jestem bardzo zadowolona z zajęć, oraz mam pewność, ze po kwarantannie pozostanę przy nauce angielskiego online i koniecznie w szkole noProblem. Jakiś czas temu próbowałam zajęć przez skype i była to porażka, dlatego zraziłam się do zajęć online. Podejmując decyzję o kursie angielskiego online, jedno jest ważne nie należy mylić zajęć przez skype z zajęciami online poprzez platformę e-learningową.

Różnica jest taka, że podczas lekcji na platformie słuchacze są razem, widza się i słyszą, po prostu siedzą w wirtualnej klasie, ponadto zachwyciła mnie wirtualna tablica, którą dysponuje noProblem. Słuchacze widza co pisze lektor na tablicy, sami mogą na niej pisać, a prowadzący zajęcia na bieżąco może robić poprawki. Możliwa jest tez konwersacja pomiędzy uczestnikami i prowadzącym zajęcia.

Zajęcia w noProblem są innowacyjne, stworzone w oparciu o angielską metodykę nauczania, lektor ma doskonała wymowę i akcent. Bardzo ważnym aspektem w nauce angielskiego online jest to, ze kursy są o wiele tańsze niż na kursach stacjonarnych. Obecnie jestem na kursie online dla początkujących ale szkoła ma wiele innych kursów dedykowanych rożnym odbiorcom. Po ukończeniu tego kursu, będę kontynuowała naukę w tej szkole i w tym systemie, tym bardziej, ze po jego ukończeniu, otrzymam dyplom.

Zalety

Nauka angielskiego online, jest mniej stresująca niż na kursie tradycyjnym. Podczas lekcji wszyscy słuchacze mieli dużo większą pewność siebie i chętnie włączali się do dialogów, nawet ci, którzy na zajęciach stacjonarnych prawie nigdy się nie odzywali. Wyglądali na zrelaksowanych.

Nauka angielskiego online jest świetną alternatywą dla zajęć w klasie. Polecam także osobom nieśmiałym, czującym lęk przed rozmową w języku angielskim. Dom daje poczucie bezpieczeństwa i zachęca do przełamania własnych ograniczeń. Podczas angielskiego online słuchacze czują większą więź między sobą, ma się wrażenie, że nie jest to lekcja lecz spotkanie towarzyskie. Rozmowy prowadzone są wyłącznie po angielsku.

Praca w domu

Jak w każdej szkole zostają przydzielone zadania do rozwiązania w domu i przesłania do sprawdzenia prowadzącemu. Każdy słuchacz może w razie potrzeby napisać na platformie prywatną wiadomość do lektora, który odpowiada bardzo szybko. W szkole stacjonarnej, na konsultacje musimy czekać do następnych zajęć, stresując się czy dobrze odrobimy zadanie. Zdecydowanie polecam naukę angielskiego online. Nie mogę polecić innych szkół, ponieważ mam doświadczenie tylko z noProblem, według mnie jest godna polecenia z noProblem nauczysz się angielskiego bez problemu.

Brak komentarzy

Napisz komentarz