Jakie szafki najlepsze do modnej małej kuchni?

Nawet przy małej jej powierzchni da się urządzić kuchnię modnie i funkcjonalnie. Odpowiednie meble, kolory i może być idealnie. Co się sprawdza w małym wnętrzu?

 

Trzeba więcej pomyśleć nad niewielką kuchnią, jaka ma być i co ma się w niej znaleźć, niż nad dużą. Ważny jest każdy detal. Przede wszystkim powinna być ona w jasnych kolorach. Takie powinny być także szafki kuchenne. Są modne kolory, które zarazem są idealne przy niedużej kuchni.

 

Jasne kolory szafek – najlepszy wybór

Idealne barwy dla szafek to biel oraz jasna szarość. Obydwie są modne. To kolory, które powiększą przestrzeń. Najmocniej w ten sposób zadziała biały kolor. Są to też barwy neutralne i spokojne. Czy białe, czy szare szafki się wybierze, to mogą mieć elementy w kolorze jasnego drewna. Gdy zamawia się meble, to można mieć je dowolne. Ciekawie wygląda różnica kolorystyczna między górą a dołem. Zamawia się szafki kuchenne dolne na wymiar w kolorze ciemniejszym np. szarym, a górne są białe. To zwiększa lekkość wizualną całości, a więc i powiększa optycznie kuchnię.

 

Meble kuchenne na indywidualne zamówienie

Przy małej kuchni idealne są meble wykonywane na wymiar. Taka możliwość pozwala jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Uwzględnia się w planowaniu także względy praktyczne i efekt wizualny. Na stronie sklepu Fabryka Mebli jest konfigurator pozwalający samodzielnie zaprojektować umeblowanie kuchni. Można wypróbować różne opcje, aż znajdzie się taką, która zadowoli. Efekt wizualny ma wpływ na wielkość optyczną kuchni. I nie tylko kolory są ważne.

 

Ciekawe pomysły do małej kuchni

Wspomniany już pomysł to szafki górne w innym kolorze. Są też inne możliwości. Jedna z nich to brak szafek górnych, czyli na jakimś obszarze same szafki kuchenne dolne na wymiar się zamawia. Większą lekkość umeblowania zyskuje się też, wybierając półki zamiast szafek. Można także na górę wybrać w części półki, a w części szafki.

 

Szafki kuchenne to wyposażenie wybierane na długi czas. Warto zastanowić się, jakie mają być. Można korzystać z nietypowych i modnych rozwiązań, jak różne kolory szafek czy same dolne. Pomocą w urządzeniu małej kuchni jest możliwość zamówienia mebli na wymiar.

Brak komentarzy

Napisz komentarz