Wyróżniające się oferty pracy

Oferty pracy zamieszczane na portalach ogłoszeniowych przeważnie mają zunifikowany i jednolity charakter. Wielu pracodawców podchodzi do nich nadal w sposób klasyczny, zamieszczając tam jedynie suche i sformalizowane informacje. Zdarza się jednak coraz częściej wśród działów HR, iż poświęcają oni naprawdę wiele czasu, aby wyróżnić oferty pracy. W ten sposób mogą liczyć na o wiele większą uwagę znacznie większej liczby osób.

 

Podawanie konkretnych zarobków

Najłatwiejszym sposobem na wyróżnienie oferty zamieszczonej np. na portalu Pracuj.pl jest podanie konkretnych zarobków. Wiele firm przemilcza tę sprawę lub podaje dość szerokie widełki, z których nie uzyskujemy konkretnej informacji. Podanie szczegółowych zarobków jest bardzo atrakcyjne i wyróżniające, gdyż pracownik ma wówczas świadomość, na co się decyduje. W ten sposób uniknąć można również pytań o doprecyzowanie, a także niezręcznych dyskusjach o tej jakże palącej kwestii.

 

Niestandardowa forma komunikowania się

Zdarza się, iż niektóre firmy sięgają po bardzo niestandardowe metody rekrutacyjne. Mogą to być m.in. specjalne aplikacje, filmy ogłoszeniowe bądź oferty graficzne w formie plakatów wzorowanych na popkulturowych archetypach rekrutacyjnych. Tak wyróżnione ogłoszenie z pewnością zostanie zauważone wśród rzeszy jednolitych. Sama zaś firma, która je zamieściła może być odebrana w bardzo pozytywny i otwarty sposób. W przypadku agencji reklamowej bądź pracowni artystycznej zabieg ten będzie przedłużeniem produktów, które na co dzień powstają w danej firmie.

 

Nieszablonowe narzędzie rekrutacyjne

Nie tylko ogłoszenie może być wyróżnikiem oferty pracy, lecz cały proces rekrutacyjny przeprowadzony za pomocą nieszablonowego narzędzia. Stanowić je może min. rozmowa z zaprogramowanym chatbotem. Sztuczna inteligencja wówczas przeprowadza rozmowę z kandydatem, a jej wyniki przesyła do działu HR. Wówczas czas trwania rekrutacji skraca się, a formuła jest czymś niezwykle interesującym dla kandydatów.

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz