Sandomierz – wyjątkowe i zabytkowe miasto

Sandomierz leży w województwie świętokrzyskim i jest jednym z najstarszych polskich miast. To co urzekające to fakt zachowania średniowiecznego układu ulic i zabudowy. Wina pochodzące z okolicznych winnic wielokrotnie wyróżniano w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Na terenie Sandomierza i na Starym Mieście kręcony jest serial „Ojciec Mateusz”, w którym główną rolę odgrywa Artur Żmijewski. Sprawdź, co ciekawego może Cię spotkać w tym wyjątkowym i zabytkowym mieście.

 

Miasto pełne zabytków

Na terenie Sandomierza zachowanych jest wiele historycznych i zabytkowych miejsc. Turyści chętnie odwiedzają Zamek Kazimierzowski, który w XIV wieku był siedzibą polskich króli, a także Bramę Opatowską, którą ufundował niegdyś Kazimierz Wielki. Do najchętniej odwiedzanych sakralnych zabytków należy Kościół św. Jakuba, który uważany jest za jedną z najstarszych ceglanych budowli oraz czternastowieczna Bazylika Katedralna Najświętszej Maryi Panny. Będąc w Sandomierzu należy również bezwzględnie odwiedzić Rynek, który otoczony wąskimi uliczkami i klimatycznymi restauracjami zachwyca przyjemną atmosferą.

 

Wyjątkowe miejsca i pyszne jedzenie

Sandomierz słynie z różnego rodzaju lokalnych potraw i wyrobów. Na odwiedzających miasto czeka więc prawdziwa kulinarna uczta. Niemal w każdym zakątku miasta znajdują się liczne restauracje, które oferują gościom wyjątkowe doznania smakowe. Poszczególne miejsca czerpią inspiracje i pomysły z polskich i europejskich tradycji kulinarnych. Stare receptury wzbogacone o nowoczesne triki, z wykorzystaniem współczesnego sprzętu pozwalają tworzyć wyjątkowe i niespotykane propozycje. Właściciele restauracji współpracują z lokalnymi dostawcami i producentami żywności, których w tym mieście nie brakuje. Dostarczają oni więc najlepszy i wyłącznie świeży towar. Jedną z restauracji godnych polecenia, która hołduje tradycji, podając ją w nowoczesnej odsłonie jest restauracja Widnokrąg, która znajduje się w historycznej kamienicy. Więcej informacji na temat tego miejsca można znaleźć na stronie: http://www.widnokrag.com.pl/

Brak komentarzy

Napisz komentarz