Jaką podłogę wybrać do salonu?

Aranżacje różnorodnych wnętrz wymagają zaplanowania zarówno wykończenia ścian, jak i podłóg. Jakie podłogi najczęściej wybierane są do salonu? Czym wyróżnia się deska podłogowa lita? Poznaj nasze propozycje na najpiękniejsze podłogi do dużych pokojów i przestrzeni mieszkalnych.

 

Remontowanie czy urządzanie?

Remont domu czy mieszkania najczęściej wiąże się ze zmianą podłóg. Trzeba wtedy pamiętać o odpowiednio wyrównanym, niezniszczonym podłożu. Jeżeli wymaga ono wypoziomowania, bądź jest mocno uszkodzone, w najgorszym wypadku może być konieczne skucie i położenie nowej wylewki. W przypadku nowych domów i lokali oprócz sprawdzenia stanu wylewki warto upewnić się, że nie jest ona zbyt świeża. Jeżeli nadal jest niedostatecznie sucha, może negatywnie wpłynąć na świeżo położone podłogi, w tym również deski podłogowe lite.

 

Panele, parkiet czy deski podłogowe lite?

Salon jest zwykle pomieszczeniem reprezentacyjnym, miejscem spotkań. Najczęściej urządza się go z wielką starannością, dbałością o szczegóły. Nie inaczej jest w przypadku podłóg do salonu. Powinny być trwałe i estetyczne. Właściwie wszystkie typy podłóg – panele, parkiet, jak i deski podłogowe lite mogą mieć te cechy. Te ostatnie odznaczają się jednak wyjątkowym, niepowtarzalnym rysunkiem drewna. Mogą być surowe, albo też olejowoskowane lub lakierowane. Więcej na ich temat można znaleźć na stronie http://www.podlogiswiata.pl/oferta/podlogi-naturalne/deska-podlogowa-lita Nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter.

 

Zalety deski podłogowej

Lite deski podłogowe mogą pochodzić z różnego typu drewna. Jest to produkt naturalny, ekologiczny, podchodzący z odnawialnego źródła. Każde z nich ma nieco inne właściwości, koloryt, rysunek. Można dzięki temu dopasować je do aranżacji wnętrza. Często wykorzystywane deski podłogowe dębowe to wytrzymałość, ciepło i dobra amortyzacja. Pozwalają na zastosowanie z ogrzewaniem podłogowym. Deski podłogowe lite z jesionu to natomiast spory wybór odcieni oraz możliwości obróbki. Podłogi z drewna egzotycznego to natomiast najnowsze trendy zarówno we współczesnych aranżacjach, jak i tych bardziej klasycznych. Cechują się doskonałą odpornością na zmienną wilgotność oraz na uszkodzenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz