Treningi personalne na siłowni – zacznij swoją przygodę z siłownią

Trenowanie na siłowni staje się coraz popularniejsze, ponieważ zarówno młodzi, jak i starsi ludzie zaczynają dostrzegać, jak dużą wartość daje aktywność fizyczna. Pierwsze kroki są jednak ciężkie, szczególnie wtedy, kiedy przez wiele lat sport nie należał do naszych priorytetów. Nie wiemy, w jaki sposób powinno się wykonywać ćwiczenia, jak się rozgrzewać oraz w jaki sposób progresować. Z tego powodu najlepszym sposobem na początek są treningi z trenerem personalnym, który podzieli się wiedzą i podpowie, jak szybciej osiągnąć swój cel.

 

Trener personalny – szybsza droga do sukcesu na siłowni

Pomimo tego, że na siłowni możemy ćwiczyć samemu, osoba trenera jest bardzo ważną postacią. Z jednej strony jest to „żywa motywacja”, ponieważ trenerami zostają zazwyczaj osoby, które mogą pochwalić się atletyczną sylwetką. Najważniejsze jest jednak to, że trener to ktoś, kto „zna się na rzeczy” i chce szczerze pomóc. Szybko oceni, jaki jest poziom podopiecznego i pokaże, w jaki sposób powinien wykonywać ćwiczenia. Zapewni odpowiedni wysiłek, który jednak nie skończy się tygodniowymi zakwasami i szybkim zniechęceniem do uprawiania sportu. Współpraca z trenerem daje pewność, że nie nabawimy się urazu z powodu wykonywania ćwiczeń ze złą techniką. Czasem może się nam wydawać, że wszystko robimy dobrze, jednak w rzeczywistości angażujemy nieodpowiednią partię mięśni, przez co nie osiągamy oczekiwanych rezultatów lub przesadnie nadwyrężamy pewne stawy i narażamy się na uraz.

 

Dlaczego współpraca z trenerem personalnym jest tak opłacalna?

Trenerzy pracujący na profesjonalnych siłowniach to osoby, które nie tylko „dobrze” wyglądają, ale również posiadają tzw. książkową wiedzę. Połączenie praktycznego doświadczenia z wiedzą teoretyczną pozwala im na kompleksowe prowadzenie podopiecznych do ich celu. Niezależnie czy zależy nam na schudnięciu, zbudowaniu siły czy masy mięśniowej, trenerzy znają skuteczne sposoby, z którymi to wszystko jest możliwe bez względu na początkową formę.  Treningi personalne na siłowni warto stosować regularnie na początku swojej przygody z siłownią, natomiast na późniejszym etapie można ograniczyć się do okazjonalnych konsultacji w celu poprawy techniki i uaktualnienia planu.

Brak komentarzy

Napisz komentarz