Jak sprawić, aby słodki stół zachwycił Twoich gości?

Słodki stół, czyli candy bar, to obowiązkowy element nowoczesnego wesela i wielu innych uroczystości. Na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że słodki stół zachwyci wszystkich gości?

 

Różnorodność

Kluczem do udanego słodkiego stołu jest szeroki wybór słodyczy. Tradycyjne ciasta i desery powinny stanowić tylko ułamek tego, co można znaleźć na stole. Pamiętaj, że każdy gość ma inne upodobania, a słodki stół stwarza możliwość zaspokojenia nawet najbardziej wyszukanych gustów. Po za tym wszystkie łakocie muszą wyglądać estetycznie.

Wśród nowoczesnych candy barów popularne są m.in.:

  • mini torciki,
  • warstwowe desery w małych kubeczkach,
  • cupcakes – dekorowane babeczki,
  • cake pops – lizaki z ciasta,
  • ptysie w różnych smakach,
  • makaroniki i inne malutkie ciasteczka.

 

Niewielki rozmiar

Trzeba zadbać o odpowiednią wielkość deserów na słodkim stole. Głównie dlatego, że muszą być wygodne do zjedzenia jedną ręką. Obowiązkowe są jednorazowe serwetki, łyżki i szczypczyki do nakładania słodyczy. Ale niewielki rozmiar wpływa także na efekt wizualny. Najlepiej prezentują się malutkie kawałeczki ciasta, niewielkie babeczki, nieduże cukierki. Małe elementy dają najwięcej możliwości aranżacji na stole. Po za tym na niewielkie łakocie skuszą się nawet osoby dbające o linię.

 

Odpowiednia prezentacja

Dobrze ozdobiony słodki stół stanowi dopełnienie wystroju sali weselnej. Przy prostym wnętrzu może nawet stanowić główny element dekoracyjny i rzucać się w oczy już od wejścia. Jeśli uroczystość ma swój motyw przewodni – słodki stół musi się w niego wpisywać. Warto wykorzystać jeden lub dwa wiodące kolory, zarówno w deserach, jak i w dekoracji. Stół może mieć kilka poziomów i prezentować desery w różnorodnych naczyniach. W zabytkowym pałacu warto postawić na tradycyjną formę i kwiaty. W nowoczesnym wnętrzu, na biznesowej imprezie, sprawdzają się piętrowe, podświetlane patery.  Dobre firmy przygotowują także oświetlenie candy baru.

 

Do przygotowania słodkiego stołu wybierz firmę, której słodyczy możesz spróbować. Odwiedź: http://www.mielnik.lublin.pl/slodki-stol. Zaufaj wieloletniej tradycji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz