Minikoparki – kiedy warto ich używać?

Minikoparka to nie tylko mniejsza wersja pełnowymiarowego sprzętu. Posiada wiele cech, które wpływają na jej funkcjonalność. Ze względu na swoje zalety i szerokie zastosowanie stają się coraz popularniejsze.

 

Podstawowe zalety minikoparek.

Minikoparki są stosunkowo lekkie, co zwiększa możliwości ich wykorzystania. Mogą poruszać się np. po chodnikach, nie powodując uszkodzeń. W niestabilnym terenie nie ugrzęzną tak szybko jak ich większe wersje. Dzięki osprzętowi, jaki można przy nich stosować są uniwersalne. W zależności od potrzeb można do nich zamontować młot hydrauliczny, ubijak płytowy lub świdry ziemne. Mogą obracać się o 360 stopni, co znacznie ułatwia pracę. Sterowanie minikoparką nie jest trudne, nawet niedoświadczona osoba poradzi sobie z jej prowadzeniem. Eksploatacja minikoparki jest mniej kosztowna niż pełnowymiarowej.

 

Do jakich prac wykorzystać minikoparkę?

Ze względu na mały rozmiar i niską masę minikoparki mogą pracować tam, gdzie nie dotrze duża koparka. Sprawdzą się na małej działce czy w mieście, gdzie są ograniczone możliwości manewrowania. Mogą pracować bezpośrednio przy ścianach budynku. W trudnym terenie gdzie pełnowymiarowa koparka by ugrzęzła, minikoparka bez problemu może pracować. Najlepiej sprawdzają się do prac związanych z wykonywaniem wąskich wykopów pod elektroinstalacje, wodociągi, światłowody, kanalizację czy sieć gazową. Dzięki osprzętowi można ją wykorzystać także do prac rozbiórkowych. Minikoparka nie sprawdzi się tylko przy konieczności wykonania dużych powierzchniowo wykopów np. pod fundamenty budynków wielorodzinnych.

 

Minikoparka – kupić czy wynająć?

Firmy budowlane, które na co dzień lub bardzo często wykorzystują minikoparki, powinny mieć własne na stanie. Jeżeli natomiast sprzęt ma służyć do jednorazowych lub wykonywanych okazjonalnie prac, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie wynajęcie. Firma JPD oferuje usługę wynajmu minikoparek o zróżnicowanych parametrach. Z ofertą wynajmu można zapoznać się na stronie: http://www.jpd.com.pl/wynajem/prace-ziemne/minikoparki-i-ladowarki. Transport minkoparki nie powinien stanowić problemu. Ze względu na swoje gabaryty można je przewieźć nawet na przyczepce samochodowej lub lawecie.

Brak komentarzy

Napisz komentarz