Powrót do natury, czyli dlaczego warto wybrać okna drewniane

Budowa czy remont generalny domu wymaga podjęcia wielu decyzji. Jedną z nich jest dobranie odpowiednich okien. W dzisiejszych czasach proces wyboru okien może być niezwykle złożony, gdyż linii produktów dostępnych na rynku jest bardzo dużo. Okna różnią się nie tylko technologią i materiałem wykonania, ale również parametrami, powierzchnią przeszkleń, dostępnymi formami, sposobem otwierania. Niegdyś głównym materiałem, z którego wykonywane były ramy okienne, było drewno. Teraz także powoli wraca do łask. Czy słusznie? Co przemawia za wyborem dobrej jakości okien drewnianych?

Zalety i wady okien z drewna

Nowoczesne okna drewniane parametrami użytkowymi nie odbiegają od okien z innych materiałów. Mogą być wyposażone w podobne pakiety szyb o niskiej przenikalności cieplej. To estetyczny, wytrzymały produkt naturalnego pochodzenia, który stanowi niepowtarzalne wykończenie budynku. W czasach, w których plastik obecny jest niemal wszędzie, okna wykonane z drewna stają się oznaką prestiżu. Można je dowolnie formować, wykańczać zarówno specjalistycznymi lakierami, jak i farbami. Choć wymagają odpowiedniej pielęgnacji i okresowej konserwacji, odpłacają się niebagatelnym wyglądem, wygodą i trwałością użytkowania. Średnia cena przeszkleń z drewna jest wyższa niż plastikowych czy aluminiowych, ale wszystko zależy od modeli i wybranych parametrów.

Okna drewniane kontra PVC

Okna drewniane w porównaniu z plastikowymi tak naprawdę niewiele się różnią. Ofertę na oba rodzaje produktów znaleźć można na stronie http://www.oknanaleczowska.pl/ Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj okien może być doskonałej, a także przeciętnej jakości. Okna PCV mogą być trudne w naprawie – ich porysowanie czy stłuczenie wiąże się często z koniecznością wymiany. Drewniana rama jest pod tym względem łatwiejsza w utrzymaniu w dobrej formie przez wiele lat. Jeżeli jest odpowiednio konserwowana, nie ma tendencji do wypatrzenia. Tak jest natomiast w przypadku okien plastikowych, zwłaszcza tych w wersji budżetowej lub niewłaściwie zamontowanych. Ostateczną decyzję o wyborze okien warto podjąć po konsultacjach ze specjalistami.

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz