BIEGI ULICZNE W RAKONIEWICACH

BIEGI ULICZNE W RAKONIEWICACH
W Rakoniewicach z okazji uczczenia Konstytucji 3 Maja odbyły się 44 Biegi Uliczne. Uroczystość poprzedzona została mszą odprawioną w kościele p.w. Św. Marcina i Św. Stanisława Bpa w Rakoniewicach.
Jako pierwsi w biegu sz

tafetowym wystartowali druhowie z OSP z gminy Rakoniewice.
Uczniowie rocznik 2011 rywalizowali – dziewczęta i chłopcyz kolejnych roczników – 2010 na dystansie 400 m. 2009 na dystansie 400 m. 2008 na dystansie 600 m, rocznik 2007 na dystansie 600 m, na rocznik 2006 na dystansie 800 m – dziewczyny i 1000 m – chłopcy, rocznik 2003-2005 na dystansie 2000 metrów chłopcy i dziewczęta.
WYNIKI:
Rocznik 2011 dziewczęta: I miejsce Alicja Jon – Łubnica, II miejsce Iga Przybysz – Opalenica, III miejsce Maja Lehmann – Rostarzewo
2011 chłopcy: I miejsce Oliwier Kaczmarek – Łubnica, II miejsce Markuz Kubaczyk – Rostarzewo, III miejsce Jakub Roguski – Rakoniewice.
Rocznik 2010 dziewczęta: I miejsce Maja Jaszczowska – Łubnica, II miejsce Martyna Stankowiak – Łubnica, III miejsce Hanna Wojciechowska,
2010 chłopcy: I miejsce Franciszek Mułkowski – Opalenica, II miejsce Jakub Hypta – Rakoniewice, III miejsce Ksawery Neumann – Opalenica.
Rocznik 2009 dziewczęta: I miejsce Julia Błoszyk – Rakoniewice, II miejsce Karolina Pawliczak – Rakoniewice, III miejsce Kinga Chojnacka – Rostarzewo,
2009 chłopcy: I miejsce Oskar Szorsz – Łubnica, II miejsce Jakub Rutkowski – Łubnica, III miejsce Dawid Marcinek – Rakoniewice.
Rocznik 2008 dziewczęta: I miejsce Julia Klesza – Opalenuca, II miejsce Emilia Hołyńska – Dąbrówka Wlkp., III miejsce Wiktoria Jaszczowska – Łubnica,
2008 chłopcy: I miejsce Igor Targosz – Opalenica, II miejsce Igor Gruszkiewicz – Łubnica, III miejsce Mikołaj Rybarczyk – Łubnica,
Rocznik 2007 dziewczęta: I miejsce Marcelina Wawrzyńska – Rakoniewice, II miejsce Natalia Lehmann – Rostarzewo, III miejsce Wiktoria Stempin – Rakoniewice,
2007 chłopcy: I miejsce Jakub Borowczak – Opalenica, II miejsce Kacper Janas – Grodzisk Wlkp., III miejsce Marcin Piosik – Rakoniewice,
Rocznik 2006 dziewczęta: I miejsce Malwina Marcinkowska – Łąkie gm. Rakoniewice, II miejsce Gabriela Kaczmarek – Opalenica, III miejsce Ewa Michalak – Łubnica,
2006 chłopcy: I miejsce Nikodem Kupka – Rakoniewice, Hubert Dziewiel – Łubnica, III miejsce Jakub Walczak – Rakoniewice,
Rocznik 2003-2005 dziewczęta: I miejsce Marta Konopska – Opalenica, II miejsce Martyna Dominiak – Grodzisk Wlkp., III miejsce Zuza Kaczmarek – Jabłonna gm. Rakoniewice,
2003-2005 chłopcy: I miejsce Karol Roguszka – Jabłonna, II miejsce Norbert Borowczak – Rakoniewice, III miejsce Filip Kozłowski – Mochy gm. Przemęt.
W kategorii zespołowej I miejsce zajęłą SP Rakoniewice 487 punktów, II miejsce SP Łubnica 258 punktów, III miejsce SP Rostarzewo 230 punktów.
Spośród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe, a główna nagrodą był rower, który wygrała Maria Ruta z Łubnicy.
Celem imprezy było upowszechnienie masowego biegania dzieci i młodzieży, popularyzacja Ziemi Rakoniewickiej oraz uczczenie rocznicy Konstytucji 3 Maja.
Organizatorami byli Urząd Miasta i Gminy Rakoniewice, Zakład Usług Komunalnych, Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP oddział Rakoniewice oraz miejscowa Hala Widowiskowo-Sportowa.
Medale biegaczom wręczali burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Krawczyk.(MK)

Brak komentarzy

Napisz komentarz