Wybieramy firmę przewozową. Na co zwrócić uwagę?

Istnieje wiele metod na znalezienie dobrej firmy przewozowej. Można szukać wśród firm, które są znane na rynku. Można również korzystać z usług firmy z polecenia, a najprostszym sposobem wydaje się poszukiwanie transportu przez Internet. Niezależnie od sposobu poszukiwania, musimy wiedzieć, czego tak naprawdę szukać, jakie informacje są dla nas istotne.

Jeśli wiele podróżujemy po Europie, zarówno turystycznie, jak i do pracy, to mamy świadomość jak ważny jest wybór odpowiedniej firmy przewozowej. Wielogodzinna podróż może okazać się koszmarem, jeśli przewoźnik zlekceważy reguły bezpieczeństwa lub nie zadba o komfort pasażerów. Poszukiwanie wiarygodnego przewoźnika może okazać się nie lada wyzwaniem. Jak zatem wybrać firmę przewozową i na co zwrócić szczególną uwagę?

Bezpieczeństwo

Jeśli szukamy najlepszej oferty spośród firm przewozowych, to przede wszystkim zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo podróży. Zwłaszcza, jeśli będzie to wielogodzinna podróż przez Europę. Warto skontaktować się z przewoźnikiem telefonicznie lub mailowo i dopytać o szczegóły.

Sprawdźmy, czy wybrana przez nas firma zatrudnia tylko doświadczonych kierowców, którzy znają zaplanowaną do pokonania trasę. Dopytajmy, jak wygląda proces rekrutacji każdego kierowcy oraz czy sprawdzane są jego referencje i umiejętności praktyczne. Sprawdźmy też, czy pojazdy posiadają ważne przeglądy okresowe.

Terminowość

Po zweryfikowaniu bezpieczeństwa przewoźnika zwróćmy uwagę na szybkość wybranego przez nas środka transportu i punktualność kierowców. Terminowość podróży będzie zależała na pewno od wybranej przez przewoźnika trasy, np. czy pokonuje trasę autostradą, czy drogami powiatowymi. Wiadomo, że czasu przejazdu kilkuset kilometrowej trasy nie da się przewidzieć co do minuty, ale na przykład notorycznie spóźniający się bus powinien być dla nas sygnałem, że dany przewoźnik nie jest wart naszej uwagi.

Zapoznajmy się z rozkładem jazdy danego przewoźnika. Czy kursy odbywają się każdego dnia tygodnia i w święta? Czy nie będziemy mieć kłopotu ze znalezieniem połączenia powrotnego? Im więcej odjazdów widzisz w rozkładzie, tym bardziej doświadczona i nastawiona na klienta firma. Sporadycznie odbywające się kursy powinny Cię zaniepokoić.

Komfort podróży

Nie wolno nam zapominać o komforcie podróży. Dowiedzmy się, czy flota, którą dysponuje wybrana firma transportowa, jest nowoczesna, klimatyzowana, z zapasem miejsca na bagaż i rozprostowanie nóg. Kilkugodzinna jazda autobusem może okazać się koszmarem, jeśli siedzenia będą niewygodne, a pod nogami będziemy mieć nasz bagaż.

 

Aby środek transportu zapewniał komfort podróży, powinien być odpowiednio dobrany do liczby pasażerów. Wyjątkowo niska cena biletu na bus może oznaczać niedogodności i brak komfortu. Będzie to uciążliwe zwłaszcza, jeśli podróż będzie odbywała się w nocy. Ważna będzie też klimatyzacja i możliwość zasłonięcia okna. Najlepiej, jeśli przewoźnik zamieszcza w Internecie zdjęcia busów – można je wtedy obejrzeć wewnątrz i z zewnątrz.

Brak komentarzy

Napisz komentarz