ZAKOŃCZENIE HALOWYCH ROZGRYWEK

ZAKOŃCZENIE HALOWYCH ROZGRYWEK

Seniorzy Klubu Sportowego Lipna Stęszew zakończyli halowe rozgrywki Ligi Centralnej w sezonie 2016/2017.

Ostatni, a zarazem finałowy turniej został rozegrany w niedzielę 5 lutego w Tarnowskich Górach. Na ten turniej stęszewskie drużyny pojechały w mocno osłabionych składach, ponieważ kilku naszych zawodników z drużyny Lipno I, w tym samym czasie brało udział w halowych Mistrzostwach Świata w niemieckim Krefeld. Z kolei z drużyny Lipno II było wielu chorych lub mieli egzaminy.

Tak więc walka o dobre lokaty była bardzo ciężka i lepiej spisała się drużyna Lipno II, która wygrał wszystkie swoje mecze w tym turnieju i zajęła 3 miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek. Zaś drużyna Lipno I, tym razem przegrała swoje mecze i zajęła 5 miejsce.

W tegorocznej edycji, halowych rozgrywek Ligi Centralnej, zostały rozegrane cztery turnieje: w Skieniewicach, Rypinie, Poznaniu, którego organizatorami były zespoły Lipna oraz turniej finałowy w Tarnowskich Górach. Zwycięzcą rozgrywek została drużyna UKS Bałagany Łubianka, a drugie miejsce zajęła drużyna UKHT Ósemka Tarnowskie Góry.

Na zakończenie rozgrywek wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy. Nagrodzono też najlepszego strzelca i bramkarza oraz najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach.

W drużynie Lipno I został wyróżniony bramkarz Maciej Berus, a w drużynie Lipno II – Dawid Chróst.

Wszystkie zespoły zostały otrzymały okolicznościowe upominki, ufundowane przez firmę ENEA Operator, które w imieniu firmy wręczył nasz kolega Marek Boiński. Były też upominki od prezydentów Skierniewic i Tarnowskich Gór.

Zarówno trenerzy Piotr Adrian i Marcin Olejniczak oraz kierownictwo sekcji hokeja uważają te rozgrywki za udane, biorąc pod uwagę fakt, że nasi zawodnicy w sezonie zimowym mieli jedynie kilka sparingów z kijami, a pozostałe treningi, to była gra w piłkę nożną.

Pragniemy podziękować firmie „ENEA Operator” za zorganizowanie turnieju w Poznaniu oraz firmie „Rob-Tech”, Marianowi Płóciniczakowi, Marcinowi Olejniczakowi i Markowi Boińskiemu za pomoc w organizacji transportu na turnieje wyjazdowe. (WDz)

Brak komentarzy

Napisz komentarz