W Niedzielę Palmową „osiołkiem” pod kościół

W Niedzielę Palmową „osiołkiem” pod kościół
W pewnym roku tak się zdarzyło, że w Niedzielę Palmową Pan Jezus na „osiołku” wjechał, aż pod ołtarz kościała Świętego Ducha w Kościanie.
W kolejnych bez względu, czy był to osiołek, czy kucyk przynosił na grzbiecie Syna Bożego pod drzwi świątyni.
Także i w tym roku zgodnie z tradycją parafii przygotowano barwny orszak.
Był Jezus, apostołowie i wierni z palmami. Nie mogło zabraknąć „wierzchowca” z hodowli rodziny Pawlaków o imieniu „Kubuś”.
O godzinie 12-ej ksiądz Artur Włodarczak przyszedł do wiernych, zgromadzonych na placu przy kościele, przeczytał ewangelię, odmówił modlitwę i poświęcił palmy. Dalej Pan Jezus na kucyku, w asyście ministrantów, dzieci i dorosłych, ruszył w orszaku ze śpiewem, pod drzwi świątyni. Po chwili w kościele rozpoczęła się msza święta
Kilka zdań z historii o tym, ważnym dla chrześcijan wydarzeniu.
Niedziela Palmowa zwana też Niedzielą Męki Pańskiej, a także „Kwietną” lub „Wierzbną” przypada na siedem dni przed Wielkanocą.
Święto to zostało przez kościół ustanowione na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy. Jak podają ewangeliści tego dnia Syn Boży wjechał do miasta na ośle.
W naszym kraju Niedziela Palmowa obchodzona jest od średniowiecza. Według obrzędu katolickiego wierni w tym dniu przynoszą do kościoła palmy, symbol odradzającego się życia. Zgodnie z wolą Papieża Jana Pawła II od 1986 roku, w tę niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień M

łodzieży.(k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz