Stęszewscy oldboje hokeja Mistrzami Polski w hali

W sobotę 16 marca w Ciechocinku odbyły się Mistrzostwa Polski zespołów Oldboys w halowej odmianie hokeja na trawie. Organizatorem tych rozgrywek była drużyna Tężniowcy Ciechocinek, a do walki o mistrzostwo przystąpiło osiem zespołów z Poznania, Gąsawy, Rogowa, Siemianowic Śląskich, Tarnowskich Gór, Torunia, Ciechocinka i Stęszewa.
Mecze były rozgrywane po 12 minut, w systemie każdy z każdym. Stęszewska drużyna rozpoczęła turniej od porażki z Toruniem i remisu z Siemianowicami, a pozostałe mecze zakończyły się zwycięstwami i w klasyfikacji końcowej zajęła pierwsze miejsce. Po Stęszewie uplasowała się: Gąsawa i Toruń.
Jest to historyczny sukces, ponieważ oldboje Stęszewa po tytuł mistrzowski sięgnęli po raz pierwszy. Raz byłi wicemistrzami w hali i dwa razy na boiskach otartych.
Na zakończenie Mistrzostw medale oraz puchary wręczyli: burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz, prezes PZHT Jacek Sobolewski oraz w imieniu organizatorów drużyny Tężniowcy Ciechocinek Monika Dylewska i Mirosław Tomaszewski.
Stęszewianie chcą wyrazić słowa uznania dla kolegów z Ciechocinka za włożona pracę w organizację turnieju i miłą atmosferę.
Drużyna Stęszewa wystąpiła w następującym składzie: Maciej Berus, Marcin Olejniczak, Sławomir Klorek, Robert Braszak, Marek Kasprowiak, Bartosz Alejski, Piotr Adrian, Piotr Poszwa, Marian Biskup, Rafał Majewicz i Rafał Snela. Trenerem drużyny był Waldemar Jankowski, a kierownikiem Waldemar Dzierla.
Mistrzowska drużyna składa serdeczne podziękowania Jerzemu i Stefanowi Cykowiakom z firmy JESTIC za pomoc przy organizacji wyjazdu do Ciechocinka.(opr. maz)

Brak komentarzy

Napisz komentarz