INAUGURACYJNE SPOTKANIE

INAUGURACYJNE SPOTKANIE
Do Chaty Biesiadnej w Kamieńcu zaproszono panie na spotkanie z okazji ich święta Dnia Kobiet. Organizatorem imprezy była nowo wybrana Rada Sołecka i jej sołtys pani Agnieszka Nadobnik. Szefowa miejscowości Kamieniec powitała przybyłych, w tym panią sekretarz Gminy Marię Napierałę.
Kobietom pracującym pasni sołtys życzyła, aby swą wysoko wydajną pracą przyczyniały się do dalszego rozwoju kraju, a równocześnie poprawiały swój byt i położenie swych rodzin. Gospodyniom sugerowała, aby ich ciężki trud w gospodarstwie i w domu przyniósł, jak największe plony, dostatek w ich rodzinach, aby pomnażał produkcję rolną. Z kolei dziewczętom i młodym damom wstępującym dopiero w życie podpowiadała, aby zdobywały wysokie kwalifikacje i nowe zawody, rozwijały wiedzę i kulturę, bo to zapewni im samodzielność i powodzenie w życiu, jednocześnie przyniesie pożytek całemu społeczeństwu. Dla wszystkich mam miała życzenia, aby zdrowo chowały swoje dzieci, aby ukształtowały swoich synów i córki na dobrych, świadomych i odpowiedzialnych ludzi współczesnej ojczyzny. Nie pominęła też babć. Mówiła, aby każdy dzień przynosił siłę do opieki nad wnukami, aby swym postępowaniem uczyły miłości bliźniego i kultury na całym horyzoncie.
Na koniec swego wystąpienia zacytowała słowa francuskiego historyka Pierra de Brantone:
– Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów.
Agnieszka Nadobnik podziękowała poprzedniej pani sołtys Kamieńca Bernardynie Ciesielskiej za pomoc w przygotowaniu tej imprezy, a nauczycielkom z Przedszkola Gminnego, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńcu, a także pracownicom Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej za pomoc w przygotowaniach.
W programie artystycznym wstąpiła grupa 5-latków z miejscowego Przedszkola. Przygotowała ich Bogumiła Fornalik. Z kolei na keyboardach grali uczniowie z CK i Biblioteki Publicznej – Maciej Bosy z Maksymilianowa i Jakub Kaczmarek z Kamieńca. Piosenki dla pań śpiewał mieszkaniec Kamieńca Marcel Pikuła.
W układach tanecznych zaprezentowały się dwie grupy taneczne. Jedna, to sześcioklasiści, a druga, to gimnazjaliści z Zespołu „Laguna Seca”.
Przedstawiciele nowej Rady Sołeckiej wręczyli wszystkim paniom żółte tulipany.
Dla pań przygotowano również słodki poczęstunek przy kawie. Był też obiad wydany na cześć wszystkich pań. Obsługą tego dnia zajęli się przedstawiciele Rady Soleckiej. W jej skład wchodzą: Wiesława Nowicka, Magdalena Kornalska, Tadeusz Pawłowski, Roman Markiewicz, Grzegorz Nadobnik, Rafał Michalski i Marek Boruczkowski.
W imieniu wójta Kamienca Piotra Halasza życzenia wszystkim paniom złożyła sekretarz Gminy, która niebawem przechodzi na emeryturę.
Dla chętnych i odważnych pań przygotowano również występ karaoke. Niektóre pan

ie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne.
Mirosława Kałek

Brak komentarzy

Napisz komentarz