Juniorzy dla seniorów
– Serdecznie witamy wszystkich miłych gości, w ten dzień wyjątkowy i pełen radości. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie. Zabawimy wszystkich tutaj, będzie znakomicie. Dzisiaj tańcem i piosenką chcemy rozgrzać serca Wasze, ale zanim rozpoczniemy rozgrzejcie brawami i nasze. Dziękujemy za oklaski, pięknie się kłaniamy, już czas, a więc zaczynamy – tymi słowami powitali przedstawiciele grupy 6-latków o nazwie „Sarenki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Bajkowa Kraina” w Granowie przywitały swoich dziadków i babcie.
Sarenki swój występ przed publicznością rozpoczęła staropolskim Polonezem. Ponadto zaprezentowały się w układach tanecznych, do tego śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Na koniec swego występu Sarenki wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane laurki.
Wnuczęta zaprosiły również swoje babcie i dziadków do wspólnego tańca zwanego pod nazwą „Kaczuszki”.
Dla seniorów przygotowano również konkursy. Dla przykładu trzeba było – za plecami – rozpoznać głos swego wnuka lub wnuczki.
– Jestem sobie wnuczka mała, moja babcia jest wspaniała. Zna tuziny pięknych bajek, których słucha się wspaniale. Gry zabawy, wycinanki, różne wiersze zgadywanki, zawsze zgrabnie piłkę łapie, aż się na nią gapią. Zimą bierze mnie na narty. Kocham babcie, to nie żarty. Najlepiej jest u dziadka to każde dziecko wie. Najlepiej jest u dziadka, gdy smutno ci i źle. On opowie o przygodzie, gdy był mały tak, jak ja. On mnie weźmie na kolana i rozterki miną w mig. On przytuli i zabawi, on dowcipem cię rozbawi. Otworzy serce, kieszeń otworzy, podsunie czekoladę. Z moich sukcesów zawsze się cieszy. Kto? Wszyscy wiemy – dziadek – takimi słowami maluchy zakończyły występy

dla seniorów.(MK)

Brak komentarzy

Napisz komentarz