Czekoladowy” kwiatek dla pań z Wronczyna i Zaparcina

Rada sołecka razem z sołtysem Zygmuntem Jankowiakiem, wspierana przez burmistrza Stęszewa na 9 marca zaprosiła do świetlicy wiejskiej „ładniejszą” cześć mieszkańców Wronczyna i Zaparcina. Okazją do miłego spędzenia czasu był „Dzień kobiet”.
Przed ustaloną godziną do pachnącej ciastem sali zaczęły przybywać elegancko ubrane, w szykownych fryzurach, z dyskretnym makijażem kobiety. Cieszył fakt, że przyszły też małe kobietki razem ze swoimi mamami i babciami. Na wspólnym świętowaniu nie zabrakło radnej Barbary Sikorskiej.
Przed godziną 15-tą niemal wszystkie miejsca przy zastawionych stołach były zajęte.
Przy scenie ulokowała się grupa muzyczna, która skocznymi utworami robiła miłą atmosferę.
Pierwszym punktem imprezy było powitanie i złożenie najlepszych życzeń przybyłym paniom. Zrobili to wspólnie burmistrz i sołtys. Za pomyślność kobiet wzniesiony został toast i odśpiewano „sto lat”.
Chwilę potem na scenie pojawiły się nieocenione i wiecznie młode „Modrzanki” z zespołem akompaniującym. Pod sufit popłynęły znane i lubiane piosenki. Na ich dźwięk radowały się serca. Wspólnie śpiewano i się kołysano.
Były też upominki. Panie otrzymały czekolady i pąsowe goździki.
Potem już trwały rozmowy, królowały piosenki, muzyka i sypały się „kawały”. Humory i apetyty dopisywały.
Imprez przeciągnęła się do godzin wieczornych.
Na imprezie we Wronczynie 9 marca był redaktor „KL”. Został bardzo serdecznie przyjęty, za co dziękuje. Nie mogło być inaczej zważywszy, że przez lata uznawany jest za swojego człowieka. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz