Muzyczny świat pejzaży

W Muzeum Regionalnym w Stęszewie w piątek 15 marca br. została otwarta wystawa dr Barbary Kucharskiej pt. „Poezja pejzaży”.
W sali dużej na parterze wyeksponowano zaledwie wycinek z jej bogatego już dorobku. Warto poświęcić kilka zdań artystce.
W 2004 roku uzyskała dyplom magistra sztuki, specjalność malarstwo na Uniwersytecie Warmińskim w Olsztynie.
W 2008 roku ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. I. J Paderewskiego na Wydziale Instrumentalnym o specjalności flet.
W 2012 roku uzyskała stopień doktora sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa Artystycznego w Poznaniu.
Aktualnie pracuje na stanowisku adiunkta w Collegium Da Vinci w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia z malarstwa. Uczy też gry na fortepianie i flecie. Bierze też udział w koncertach muzycznych z różnymi zespołami i muzykami.
Otwierając wystawę dyr. Muzeum Regionalnego w Stęszewie Katarzyna Jóźwiak ciepło powitała przybyłych a następnie przybliżyła postać dr Barbary Kucharskiej. Oprócz krótkiego życiorysu podkreśliła, że artystka jest autorką trzydziestu trzech wystawa w kraju i zagranicą. Jej obrazy znajdują się prywatnych kolekcjach.
Ma, co należy podkreślić korzenie stęszewskie.
Sama artystka powiedziała, że jej obrazy powstają w pracowni. To wyobraźnia podsuwa jej tematy. Poprzez swoją twórczość pragnie wielbić Boga i wyrazić Jego miłość, która przemieniła jej życie.
W wielu jej obrazach, co podkreślili oglądający widać dar, jaki otrzymała i wszechobecnego ducha. Ukazuje pejzaże w taki sposób, że przy skupieniu można usłyszeć z cicha dolatującą muzykę.
Po części oficjalnej przybyli obejrzeli obrazy. Było widać skupienie a nawet zadumę na twarzach. Podobało się i to przełożyło się na kwiaty i słowa uznania od przybyłych dla artystki.
Ciekawe rozmowy o sztuce odbywały się w muzeum przy kawie i smacznym placku, który na tę okoliczność przygotowało stęszewskie muzeum.
Wystawa Barbary Kucharskiej potrwa tylko dwa miesiące. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz