Dotkliwa weryfikacja Obry

Kotwica Kórnik – Obra 1912 Kościan 5:1 (3:0)
Dotkliwa weryfikacja Obry
Przed rozpoczęciem rozgrywek o mistrzostwo IV ligi w „Kl” ukazał się artykuł pt. „Liga zweryfikuje Obrę”. Niestety autor miał rację i rozgrywki układają się mocno niepomyślnie dla „obrzanki” Drugi mecz i druga pobrząka i to każda bardziej dotkliwa. O ile z Nielbą można było zakładać przegraną to już klęska z broniącą się przed spadkiem Kotwicą już nie. To już nawet nie chodzi o rozmiary, ale o fatalny styl. Nie ma obrony, ani też środka nie mówiąc o dziurawych tyłach.
W Kórniku, który prowadzi były zawodnik i szkoleniowiec kościańskiej Obry Piotr Sołtysiak perfekcyjnie przygotował swój zespół do pojedynku z wyżej notowanym rywalem. Przemyślane ataki Kotwicy już w 5’ dały im prowadzenie. Gol sprawił, że gospodarze zaczęli grać spokojnie. Goście z kolei próbowali przejść inicjatywę. Nie udawało się naszym ani skonstruować skutecznego ataku, ani też korzyści nie przynosiły stałe fragmenty gry. W tym elemencie także lepsi byli miejscowi. W 43’ gospodarze z dystansu podwyższyli na 2;0. Goście jeszcze nie otrząsnęli się a już w 45’ pogrywali 3:0.
Trener Obry próbował tchnąć ducha w poczynania swój zespół. Pojawili się nowi gracze na boisku. Przez kilka minut drugiej odsłony nasi przeważali. Wystarczyła chwila zawahania, aby Kotwica w 52’ trafiła do naszej siatki na 4:0. Oszołomieni goście nie potrafili opanować sytuacji na boisku. W 62’ gospodarze cieszyli się z pierwszego gola. Naszym przyszło walczyć, choć o honorowe trafienie. W 73’ sztuka ta udała się Tomaszowi Marcinkowskiemu, który w pojedynku sam na sam pokonał golkiper rywali na 5:1.
Do końca już nie udało się niczego więcej ugrać i nasi musieli schodzić z boiska ze spuszczonymi głowami.
Czy kolejne mecze będą równie przykre dla zespołu z Kościana czas pokaże. Okazją do częściowej rehabilitacji będzie mecz z KS Opatówek.
Obra: Daniel Tomczak – Kacper Borowiak (46’ Patryk Krawczyk), Krzysztof Marchewka, Michał Gelert, Mateusz Józefiak (46’ Dawid Ratajczak), Mateusz Adamski, Dawid Jarka, Piotr Sznabel, Szymon Słoma (60’ Tomasz Olejnik), Maciej Przewłocki (46’ Krzysztof Marchewka), Krystian Łukaszyk.(k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz