Koszulki trzeszczały

UKS Lider Swarzędz – MKS Tęcza Kościan 29:33 (16:16)
Koszulki trzeszczały
Z obcym można przegrać i jest to do przyjęcia. Porażka z lokalnym rywalem z tego samego powiatu bądź województwa zdecydowanie nie.
W tym kontekście trudno było założyć, że w pojedynku szczypiornistów Lidera Swarzędz z kościańska Tęczą będzie inaczej. W sobotę 3 marca drużyny walczył, że aż koszulki trzeszczały.
Nasi dobrze weszli w zawody. Gola na 0:1 rzucił Dawid Graf. Miejscowi wyrównali. Dalej zespoły trafiały na przemian. Często na tablicy widniał rezultat remisowy. W 25’ walczący bez pardonu gospodarze wypracowali dwubramkowe prowadzenie 14:12. Nasi poderwali się do walki i w 30’ wyrównali za sprawą dwóch goli Eryk Napieralskiego.
Druga część do 40’ była kopią pierwszej. Zespoły rzucały na przemian. W 42’ nasi złapali wiatr w plecy. Od stanu 20:19 bramkarza gospodarzy zawodnicy Tęczy pokonali aż dziewięciokrotnie. W tym czasie miejscowi gospodarze trafili tylko raz. W 51’ goście wygrywali różnicą siedmiu bramek 21:28.
Gospodarze jeszcze próbowali odwrócić losy zawodów. Zdołali doprowadzić do stanu 28:30. Nasi w tym czasie też punktowali i nie pozwolili rywalowi się dogonić. Ostatecznie nasi w pełni zasłużenie wygrali 29:33
Tęcza po dwudziestu jeden kolejkach z 44 punktami plasuje się na czwartym miejscu i do wicelidera traci zaledwie cztery oczka.
Tęcza: Adam Noskowiak, Omar Amirajn – Dawid Wesołek-7, Daniel Olejnik-5, Tomasz Piątek-5, Eryk Napieralski-4, Kamil Napierkowski-4, Kamilo Gessner-2, Dawid Graf-1, Adam Ryba-1, Wojciech Weiss, Babiarczyk, Dawid Grzesiak, Jacek Idziak, . Kaniewski. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz