Wygrana wypuszczona z rąk

Tęcza Kościan – Bór Oborniki Śląskie 23:24 ()
Wygrana wypuszczona z rąk
Na mecz z liderem II ligi szczypiorniaka szykowali się kibice w Kościanie. Powszechnie liczono, że w XXII kolejce Bór 16 marca padnie pod „siekierami” kościańskich drwali. Niestety, choć było blisko pokonania przyjezdnych to w decydujących momentach nasza obrona pozbawiona mocnego Dawida Grafa nie była wstanie powstrzymać gości. To oni w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i już pewnie idą na I ligą.
W pierwszej połowie nasi nadawali ton wydarzeniom na boisku. Do 8’ zawody były na remis 4:4, ale dalej lepiej poczynali sobie miejscowi.
W 18’ Tęcza po trafieniu Kamila Napierkowskiego prowadziła pięcioma golami. W 30’ na tablicy widniał wynik 14:9. Na początku drugiej odsłony nasi na jedno trafienie rywali odpowiedzieli dwoma. Do siatki rywali trafili Daniel Olejnik i Dawid Wesołek. Dobrze funkcjonująca maszynka Tęczy zacięła się w 44’ po tym jak za drugą karę musiał zejść z boiska Dawid Graf. Nasi pozbawienie swojego „filara” przestali bronić a rywale raz po raz lokowali piłkę w naszej bramce. W 53’ goście prowadzili 20:21. Nasi starali się dopaść przeciwnika, ale celne rzuty przeplatali niecelnymi. W 58’ Tęcza przegrywała jednym golem, ale po chwili już tylko jednym po rzucie Kamila Napierkowskiego. Niestety rywale odpowiedzieli bramką na 22:24 i marzenia o korzystnym wyniku się oddaliły. Wprawdzie jeszcze Tomasz Piątek rzucił celnie, ale to tylko kosmetycznie poprawiło wynik.
A tak na marginesie jeden cwany „starawy” już gracz o nazwisku Szabat poprowadził gości do zwycięstwa.
Tęcza: Adam Noskowiak, Omar Amirajn – Dawid Graf-6, Dawid Wesołek-5, Tomasz Piątek-4, Kamil Napierkowski-3, Damian Krystkowaiak-2, Eryk Napieralski-1, Daniel Olejnik-1, Wojciech Weiss-1, Kamil Gessner, Jacek Idziak, Wojciech Babiarczyk, Adam Kaniewski, Adam Ryba. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz