Jak wybrać kuchnię drewnianą dla dziecka?

Kuchnia drewniana dla dzieci zyskuje coraz większą popularność na rynku. Jest to coś więcej niż zwykła zabawka. Zazwyczaj charakteryzująca się sporymi wymiarami, obecnością blatów, półek, szafek, palników itp. konstrukcja daje dziecku poczucie dorosłości i pozwala na różnorodne zabawy między innymi w dom, w restaurację itp.

Dla kogo jest to dobry prezent?

Należy pamiętać, że kuchnia drewniana przeznaczona jest dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Będzie świetną rozrywką zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Zabawa w ten sposób dostarcza dzieciom nie tylko rozrywki, ale również wspiera wyobraźnię i kreatywność naszych pociech. Usprawnia też umiejętności społeczne oraz może być podstawą do rozwijania umiejętności kucharskich. Dzieci we wczesnych latach życia kształtują swoją osobowość więc tak inteligentna zabawa na pewno pomoże im w przyszłości.

Czym kierować się wybierając drewnianą kuchnię?

Przede wszystkim należy sprawdzić parametry techniczne zabawki. Ważne jest, żeby została wykonana z wytrzymałego drewna. Jeżeli nie jesteśmy świetnymi technikami należy sprawdzić przed zakupem czy jest łatwa w montażu lub zastanowić się nad kimś kto nam z tym pomoże. Ważną sprawą są też wymiary takiej kuchni. Oczywiście chcemy, żeby starczyła na lata, więc możemy kupić trochę większą, ale nie możemy też przesadzić. Gdy kupimy za dużą, dziecko nie będzie w stanie sięgać do różnych szafek czy przygotowywać czegoś na swoim blacie.

Decydując się na taką zabawkę musimy najpierw zadbać o bezpieczeństwo. Dlatego istotne jest też zwrócenie uwagi czy w drewnianej kuchni nie znajdują się małe elementy, które łatwo mogłyby zostać połknięte. Warto jest też sprawdzić czy rogi blatów nie są zbyt ostre lub zabezpieczyć je gumowymi nakładkami.

Ostatnim aspektem, którym możemy się kierować wybierając taką kuchnię są walory estetyczne. Ważne, żeby podobała się przede wszystkim dziecku, które będzie się w niej bawić.

Drewniana kuchnia dla dzieci będzie służyła naszemu dziecku przez długie lata więc warto zainwestować w idealną.

 

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz