Jak wybierać fotele obrotowe, aby się nie zawieść i uniknąć niepotrzebnego bólu pleców?

Wybierając fotele obrotowe dla siebie, do biura czy dla kogoś na rodzinny prezent można natrafić na różne okazje. Z pozoru wszystko może się wydawać dla nas oczywiste. Niestety, wybór fotela w wielu przypadkach jest trudnym wyborem i często jest zależny od naszego budżetu. Już na początku warto zaznaczyć, że na fotelach nie należy oszczędzać. Jest to element, na którym podobnie jak na łóżku spędzamy większą część naszego czasu. Siedzenie przez dłuższy czas na nieodpowiednim fotelu praktycznie zawsze związane jest z napięciem pleców i kręgosłupa, które często w rezultacie przyczyniają się do problemów z plecami, rozwoju schorzeń i zbędnego dyskomfortu. Warto wiedzieć jak wybierać prawidłowe i ergonomiczne fotele obrotowe mogące ochronić nasze zdrowie.

Czym kierować się przy wyborze fotela obrotowego?

Pierwszym czynnikiem na jaki warto zwrócić uwagę przy wyborze fotela obrotowego jest możliwość jego regulacji. Z reguły im więcej możliwości regulacji, tym lepiej dla naszego ciała. Absolutnie niezbędne są możliwości regulacji wysokości oparcia oraz podłokietników. Droższe fotele oferują nawet do kilkunastu możliwości regulacji, np. umożliwiają dopasowania oparcia do szerokości ramion lub odchylenia oparcia pod odpowiednim kątem.

Kolejną rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę jest wsparcie dla lędźwi – dolnej części pleców. Brak wsparcia dla lędźwi oznacza pozbycie się naturalnej krzywizny kręgosłupa. Taki stan rzeczy z czasem może przyczynić się do rozwoju różnych schorzeń jak rwa kulszowa. Każdy przyzwoity fotel obrotowy powinien oferować możliwość regulacji tej części fotela, a przynajmniej nie eliminować naturalnej krzywizny kręgosłupa całkowicie.

Innym aspektem, którym powinien kierować się świadomy konsument przy wyborze fotela jest materiał, z którego wykonany jest fotel. Najlepsze będą fotele przepuszczające dużą ilość powietrza i wykonane z jak najbardziej naturalnych materiałów. W dzisiejszych czasach stawia się często na nowoczesną siatkę zamiast tradycyjnego obicia materiałowego. W letnie popołudnie prawidłowy przepływ powietrza jest szczególnie istotny – pomoże nie tylko uniknąć niepotrzebnego potu, ale również obniży temperaturę ciała w czasie upału.

 

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz