Srebrne sztabki – wygodny sposób na inwestycję w kruszce

Niejedna osoba zainteresowana inwestycją w metale szlachetne, takie jak srebro, czy złoto nie bardzo wie, jak się do tego zabrać. Obawiają się braku odpowiedniego miejsca do przechowywania wartościowego mienia, sądząc, że aby zainwestować większą sumę pieniędzy, trzeba się zdecydować na większy gabarytowo zakup. M.in. dla wszystkich takich osób zaprojektowano sztabkę srebrną 1 kg. 

Dlaczego srebro?

Myśląc o metalach szlachetnych, najczęściej przychodzi nam na myśl inwestycja w złoto. Od tysięcy lat to właśnie ten kruszec kojarzy się z czymś wartościowym, zarówno w kulturze, jak i na rynkach finansowych. Dlaczego zatem warto zainteresować się również srebrem? Z kilku powodów. Jednym z nich jest szerokie wykorzystanie tego surowca, nie tylko do celów inwestycyjnych i jubilerskich, ale również jest niezastąpione przy produkcji elektroniki, czy sprzętu medycznego. To gwarantuje stały popyt na ten surowiec. Warto zaznaczyć przy tym, że zapotrzebowanie na stale wzrasta, a wydobycie rokrocznie maleje. Srebro również świetnie się sprawdza jako uzupełnienie złota w naszym portfelu inwestycyjnym. Zdywersyfikowanie surowców pozwoli nam na sprzedawanie tego, który aktualnie ma wyższą cenę. Rynek srebra cechuje się większą dynamiką niż złota, co może pozwolić na szybsze wzrosty.

Dlaczego sztabka srebra 1 kg?

Jeśli już zdecydujemy się zainwestować w srebro lub dodać je do naszego portfela inwestycyjnego warto rozważyć zakup sztabki srebrnej 1 kg. Dlaczego może być ona najbardziej optymalnym wyborem? Jednym z powodów jest fakt, że zajmuje ona naprawdę mało miejsca, porównując do monet o łącznej wadze 1 kilograma. Ponadto płacimy za czysty surowiec inwestycyjny, a nie za pracę wykonaną przy obróbce srebra, dzięki czemu możemy liczyć na mniejszą utratę wartości, gdybyśmy potrzebowali odsprzedać je „na już”, np. w skupie u złotnika, lub przez internet.

Sztabka złota 1 kg pozwala nam również na zainwestowanie jednorazowo większej ilości gotówki (w tej chwili około 2600 złotych, w zależności od rodzaju srebra).

Brak komentarzy

Napisz komentarz