Puchar Sołtysa Donatowo pojechał do Starego Lubosza

W kopa najlepiej grał Krzysztof Wojciechowski
W sobotę 23 lutego w Gościńcu w Donatowie

spotkała się spora, bo licząca aż 152 w tym cztery kobiet grupa pasjonatów zmagań w kopa sportowego.
Rywalizowano tam już po raz czwarty o puchar sołtysa wsi Donatowo.
W stawce grających byli zawodnicy z powiatów: kościańskiego, gostyńskiego, leszczyńskiego, krotoszyńskiego, rawickiego, śremskiego, wolsztyńskiego, obornickiego i poznańskiego.
Zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligii Kopa Sportowego rozegrano 5 pięć rund po 32 rozdania.
Turniej wygrał Krzysztof Wojciechowski ze Starego Lubosza zdobywając 19,5 punktów dużych i 163 małych. Zwycięzca odebrał puchar ufundowany przez sołtysa wsi Donatowo Darię Stachowską i główna nagrodę.
Drugie miejsce zajął Franciszek Klak ze Śremu z wynikiem 19/161, a na trzecim miejscu zmagania ukończył Jacek Cielebąk z Sierakowa z wynikiem 18 punktów dużych i 101 małych oczek.
Kolejne miejsca w karcianej batalii wywalczyli: IV Tadeusz Książyk z Poznania, V Zbigniew Basiura z Racotu, VI Wojciech Jurga z Piotrkowic, VII Marcin Jędrzejczak z Krzyżanowa, VIII Grzegorz Ratajczak z Kurzej Góry, IX Henryk Siejak ze Śremu, X Mirosław Kędziora z Czarkowa.
W Donatowie najlepsza z kobiet była Danuta Kuraszyk ze Starego Lubosza, która uplasowała się na 31 miejscu w klasyfikacji ogólnej.
Organizatorzy przygotowali nagrody dla 38 czołowych zawodników w klasyfikacji open, najlepszej kobiety oraz dla najmłodszego i najstarszego uczestnika turnieju. Najmłodszym zawodnikiem był Marcin Jędrzejczak z Krzyżanowa a najstarszym Stefan Wrzosek z Kościana.
Puchary i nagrody wręczał Tadeusz Fabiś wiceprezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego, który turniej ten zorganizował w towarzystwie Piotra Mylki, radnego Rady Miejskiej Czempinia.(k)