SŁONECZNA AKADEMIA BEZ BARIER.

SŁONECZNA AKADEMIA BEZ BARIER.
W Centrum Kultury „Rondo” w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się podsumowanie projektu „Słoneczna Akademia bez barier”. Realizatorami było: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku, a pomagały: Grodziskie Stowarzyszenie Amazonki i Ośrodek Pomocy Społecznej. Patronat objął burmistrz.
W uroczystości udział wzięło około stu osiemdziesięciu osób z czterech powiatów. Przybyłych powitał dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Wlkp. Wiesław Kasprzak. Następnie w ramach obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu plastycznego. Wręczało je jury w składzie: przewodnicząca, jednocześnie prezes Związku Artystów Plastyków Magdalena Sciezynska, dyrekto

r Ośrodka Pomocy Społecznej Wiesław Kasprzak i jego zastępca Ewa Chróst.
Grand Prix przyznano drużynie z Domu Dziennego Pobytu „Pogodna Jesień” z Buku. Miejsce pierwsze przypado drużynie z grodziskiego Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej, drugie zespołowi Dziennego Domu Seniora w Pniewach, a trzecie drużynie z Domu Dziennego Pobytu w Opalenicy.
Odbył się również pokaz Warsztatów Tanecznych, w którym udział wzięło sześć grup z Warsztatów Terapii Zajęciowej z następujących ośrodków: Grodzisk, Buk, Opalenica, Grodzisk, ponadto z Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku i grodziskich Amazonek.
W ramach programu odbyły się Warsztaty Mozaiki Szklanej.
Niespodzianką dla uczestników spotkania była premiera amatorskiego filmu, który uwiecznił ważne chwile oraz pokazał, jak ważna jest integracja i kontakt osób starszych i niepełnosprawnych.
Następnie odbyła się Przegląd Kół Teatralnych, który prowadził Zespół „Prometeusz” działający przy Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej.
W przeglądzie udział wzięli oprócz wcześniej wymienionych byli także przedstawiciele Dziennego Domu Seniora z Pniew, Klubu Młodych Duchem ze Swarzędza i Dziennego Domu Seniora – Wigor ze Zbąszynia.
W przerwie uczestników zaproszono na kawę i słodki poczęstunek oraz zwiedzanie wystawy mozaika szklana.(MK)

Brak komentarzy

Napisz komentarz