Piłka „kopana” kobiet

Piłka „kopana” kobiet

To były zawody kobiecej piłki nożnej halowej, które zapamiętane zostaną przez pryzmat dużych emocji i miłej niespodzianki. Miejscowe Lipno Stęszew sensacyjne ograło 2:1 zespół Polonii Środa Wlkp. występujący w I lidze.

W sobotę 9 lutego w sali widowiskowo-sportowej w Stęszewie odbył się halowy turniej piłki „kopanej” kobiet. Do zawodów pod patronatem burmistrza Włodzimierza Pinczaka, zorganizowanych przez KS Lipno przy sponsorskim wsparciu firmy A-Z stanęło sześć zespołów. Były to: Warta Śrem, Kotwica Kórnik, KU UAM Poznań, Polonia Poznań, Polonia Środa Wlkp. i gospodynie turnieju Lipno Stęszew.

Przez rozpoczęciem trudno było wskazać na faworytki zawodów. Zakładano, że będzie to ekipa ze Środy, w której były dziewczyny występujące w I lidze. Inni sądzili, że miejscowe dziewczyny wywalczą czołową pozycję.

W pierwszym meczy Lipno Stęszew pokonało Wartę Śrem 2:4. Nie miały problemów z pokonaniem rywalek, które dysponowały bardzo młodym zespołem.

W drugim pojedynku faworytki – Polonia Środa Wlkp.rozgromiły Kotwię Kórnik 0:9.

Konfrontacja trzecia dała zwycięstwo KU UAM Poznań 3:2 nad ambitną Wartą Śrem.

Bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek Polonii Poznań z Kotwicą Kornik.

Remisem 2:2 zakończyły się zawody, między Lipnem Stęszew, a KU UAM Poznań. Małym potknięciem nikt w stęszewskim obozie się nie przejmował.

Kolejną demolkę rywalek zanotowała Polonia Środa. W meczu numer sześć rozgromiły Polonię Poznań 1:7.

Dużo sił kosztowała walka dziewczyn Lipna Stęszew w pojedynku z Kotwicą Kórnik. Ostatecznie skromnie, ale pewnie wygrały nasze 1:0.

Dwa poznańskie zespoły Polonii i KU UAM zaliczyły remis 0:0.

Idące, jak burza środzianki zmiotły 5:0 ekipę Warty Śrem.

Zaciętym i wyrównanym widowiskiem uraczyły kibiców drużyny Kotwicy Kórnik z KU UAM Poznań. Zwyciężyły 3:2 akademiczki.

Mocno i ciężko – po raz drugi – musiały napracować się dziewczyny Lipna z konfrontacji z Polonią Poznań. Nasz zespół skromnie zwyciężyły 1:0.

Po tym meczu stało się pewne, że o zwycięstwie w turnieju zadecyduje batalia, pomiędzy Polonią Środa, a stęszewskimi dziewczętami.

Zanim doszło do decydującego pojedynku Warta Śrem uległa Kotwicy Kórnik 0:1.

Do meczu Lipna z Polonią Środa mocno motywowała swoje zawodniczki trenerka Dagmara Zawadzka. Jak pokazały zawody dziewczyny dobrze zapamiętały jej wskazówki.

Optyczną przewagę w operowaniu piłką i podczas akcji podbramkowych miały rywalki. Nasze dziewczyny grały mądrze, taktyczne z twardą obroną i pewną bramkarką Adrianną Raś. Lipno wyprowadzało szybkie kontrataki. Dwukrotnie po trafieniach Mai Dąbrowskiej i Zosi Śliwińskiej prowadziły 2:0.

Walczące z determinacją przeciwniczki zdołały odrobić jednego gola. Po zwycięskim meczu cieszyły się nasze dziewczyny, a rywalki schodziły ze spuszczonymi głowami.

W pojedynku numer czternaście Watra Śrem uległa Polonii Poznań 0:1.

W zawodach kończących turniej, Polonia Środa odbiła sobie niepowodzenie z Lipnem, gromiąc KU UAM Poznań aż 8:0.

Tabele turnieju

1 Lipno Stęszew 13 pkt.

2 Polonia Środa Wlkp. 11

3 KU UAM Poznań 7 pkt.

4 Polonia Poznań 5 pkt.

5 Kotwica Kornik 1 pkt.

6 Warta Śrem 0 pkt.

Najlepszą bramkarką zawodów uznano Adriannę Raś z Lipna Stęszew, a strzelczynią numer jeden Agnieszkę Szafran z Polonii Środa Wlkp.

Na zakończenie turnieju zespoły otrzymały medale i upominki. Wręczyła sponsorka, przedstawicielka firmy A-Z Justyna Jurga-Kawa, a wspierała ją prezes kobiecej drużyny Lipna Magdalena Robakowska.

Seweryn Kaczmarek

Foto kobiety 1

Drużyna Polonii Środa Wlkp. musiała zadowolić się II miejscem w turnieju

Brak komentarzy

Napisz komentarz