Kościańskie tornado

 

Tęcza Kościan – OSiR Komprachcice 40:24 (19:11)

Kościańskie tornado

O sile naszego zespołu w batalii II ligi męskiej piłki ręcznej przekonali się 16 lutego goście z Komprachcic. Przyjezdni z wszystkich sił starali się dotrzymywać kroku naszym, ale mając tylko dwóch wartościowych graczy nie byli wstanie. W pierwszym kwadransie jeszcze jakoś się trzymali, ale z upływem czasu zaczęło brakować im pomysłu na grę. Zgoła inaczej wyglądał sytuacja w naszej drużynie. Każdy z wchodzących graczy coś wnosił. Nawet, gdy pojawili się bardzo młodzi zawodnicy tacy jak Jędrzej Kaniewski, czy Dawid Grzesiak siła ognia gospodarzy nie malała.

Już do przerwy nasi wypracowali ośmio  bramkową przewagę.  Druga odsłona była dalszą demolką rywali. Nasi nie mieli problemów ze sforsowanie  obrony rywali i pokonaniem ich golkipera. Ważne było to,  że wszyscy trafiali do siatki przyjezdnych. Najważniejsze też, że swoje pierwsze bramki w seniorskim szczypiorniaku zdobyli: Jędrzej Kaniewski i Dawid Grzesiak. W tym pojedynku najskuteczniejszym naszym zawodnikiem był prawoskrzydłowy Kamil Gessner, który zdobył 7 goli.

Kościańska Tęcza ze zdobytymi 39 punktami wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli.  Dość wyraźnie prowadzi w rozgrywkach Bor Oborniki Śląskie przed Kątami wrocławskimi.

Tęcza: Adam Noskowiak, Omar Amirjan, Patryk Zaręba – Kamil Gessner-7, Daniel Olejnik-6, Damian Krystkowiak-6, Wojciech Weiss-5, Adam Ryba-4, Eryk Napieralski-3, Kamil Napierkowski-3, Dawid Graf-2, Jędrzej Kaniewski-2, Dawid Grzesiak-1, Dawid Wesołek, Tomasz Piątek. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz