Kobieca drużyny KS Lipno

Kobieca drużyny KS Lipno

Zawodniczki kobiecej drużyny KS Lipno zakończyły rundę jesienną III Ligi Wielkopolskiej (zachód) na 3 miejscu.

Nie ukrywamy, że jesteśmy zespołem, który zasługuje na gorące brawa, gdyż dopiero zaczynamy swoją przygodę z piłką. W grupie rywalizujemy z takimi zespołami jak: LZS Zjednoczeni Kaczory, Polonia II Poznań, Kórnik II Kotwica, Polonia II Środa Wielkopolska. Nikt nie mówił, że będzie łatwo i nie jest. To jeszcze bardziej motywuje naszą drużynę. Z meczu na mecz nabieramy coraz to większej pewności oraz dojrzałości w podejmowaniu decyzji boiskowych –

W rozegranych 8 spotkaniach, odnotowałyśmy 3 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki. Jako beniaminek w III Lidze, cieszy nas dany rezultat i pozytywnie nastawia na rundę wiosenną oraz kolejne sezony. Nasza drużyna składa się z większości młodych zawodniczek, ale w bardzo pozytywnym stopniu dopełniona jest zawodniczkami z dużym doświadczeniem boiskowym. Trenerka Dagmara Zawadzka i kierowniczka Magdalena Robakowska nie raz za linią boczną boiska przeżywały akcje dziejące się na boisku, te dobre i złe. Pierwszy mecz, które stoczyłyśmy w roli gospodarza pokazał że walczymy do końca, do ostatniej minuty, gdyż przegrywając 2:0 nie dałyśmy się i równo z końcowym gwizdkiem udało nam się zdobyć bramkę wyrównującą na remis.

Cieszy fakt, że są w Stęszewie i nie tylko ludzie, którzy nas wspierają duchowo, ale także materialnie. Zacznijmy od pomocy kilkunastu osób, które dołożyły się do naszej zbiórki na dresy. Zbiórka zakończyła się wielkim sukcesem, gdyż uzbierałyśmy więcej niż zakładałyśmy.

Ponownie firma KONAR z Stęszewa wspomogła nas i dokupiła kilka kompletów stroi meczowych. Przypominamy, że w grudniu zeszłego roku, firma ta zakupiła nam stroje, w których mogłyśmy rozegrać kilkanaście sparingów i turniejów.

W czasie rozgrywek obdarowane zostałyśmy kurtkami przeciwdeszczowymi, której fundatorką była Pani Elżbieta Przynoga. Bardzo dziękujemy, za ten podarunek, gdyż jest to coś bardzo przydatnego w okresie jesienno–zimowym.

Następnie pojawiła się pewna grupka osób, które zebrały się i wspólnie zakupiły dla naszej drużyny kilkanaście proporczyków. Była to niesamowita niespodzianka dla Nas, sprawiła że mogłyśmy każdej drużynie przeciwnej sprawić mały prezent. Podziękowania należą się Panu Maciejowi Tomczakowi, Panu Leszkowi Książkiewiczowi, Panu Tomaszowi Sobolewskiemu, Pani Magdalenie Zielińskiej i Pani Marlenie Przydanek.

Gest serca dla naszej drużyny zrobił również Pan Piotr Marciniak, właściciel firmy MARCAR z Stęszewa. Zakupił on dla naszej drużyny stroje meczowe. Posiadając dwa komplety strojów meczowych, nie musimy się martwić w jakich koszulkach przyjedzie przeciwnik. Poczytać możecie o tym w osobnym artykule.

Wielki podziękowania należą się również Panu Romanowi Białemu, który jest właścicielem firmy PAINTER i wspomaga nas w różnych potrzebach (ulotki, plakaty).

Zespół tworzy 23 piłkarek: Ania Żarnowska, Ola Marciniak, Gosia Janowicz, Kinga Wojtyś (k), Marta Robakowska, Wiktoria Antczak, Beata Konieczna, Agata Ławniczak, Kinga Gawron, Ola Wróbel, Vanessa Kanellopoulu, Paulina Szymankiewicz Martyna Szymankiewicz, Kasia Kociemba, Ola Manuszak, Kasia Manuszak, Martyna Szymanek, Zosia Śliwińska, Agata Gunther, Weronika Bober, Ania Jóźwiak, Ola Równiak i Zuza Sztój.

Na bieżąco możecie śledzić nasze poczynania na Facebooku, gdzie mamy własną stronę KS Lipno – dziewczyny.

Pragniemy też zaprosić dziewczyny, które chciałyby dołączyć do naszej drużyny i rozpocząć swoją przygodę z piłką. Wystarczy napisać do nas na Facebooku, lub zadzwonić ( 725-429-204 lub 721-109-251) przekażemy wszystkie potrzebne informacje.

Wyniki spotkań:

KS Lipno – Kotwica II Kórnik 2:2

LZS Zjednoczeni Kaczory – KS Lipno 1:0

KS Lipno – Polonia II Środa Wlkp. 1:1

Polonia II Poznań – KS Lipno 1:2

Kotwica II Kórnik – KS Lipno 0:6

KS Lipno – LZS Zjednoczeni Kaczory 2:4

Polonia Środa Wlkp. – KS Lipno 3:0

KS Lipno – Polonia II Poznań 4:0

Brak komentarzy

Napisz komentarz