DLA BABCI I DZIADKA

W Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej Promessa przy ul. Powstańców Chocieszyńskich w Grodzisku Wielkopolskim odbył się w poniedziałek Dzień Babci i Dziadka.
Seniorów i przedszkolaków z Przedszkola Publicznego Chatka Puchatka przy Osiedlu Wojska Polskiego w Grodzisku Wlkp. powitała pani kierownik Centrum – Beata Głowacka.
W programie artystycznym zatytułowanym „Miłość prawdziwa” wystąpiła grupa 5-cio i 6-latków o nazwie „Sarenki” z wymienionego wyżej Przedszkola. Przygotowała dzieci nauczycielka Alicja Bosa. Pomocą służyła jej Karolina Kasperska.
Dzieci tańczyły, śpiewały piosenki i recytowały wiersze dla babci i dziadka. Brzmiało to tak:
– Niech babcia, niech dziadek, w każdej wsi i mieście, w spokoju i w zdrowiu żyją nam lat 200. Każdy z nich niech będzie zawsze uśmiechnięty. Niech wam wszystkim wzrosną emerytury i renty! Aby zawsze po wszystkie czasy nie brakowało wam nigdy kasy. Chociaż pieniądze w życiu nie są najważniejsze, to życie z nimi jest łatwiejsze, a zwłaszcza wtedy się przydają, gdy dziadki na wnuki je wydają!
Na koniec swego występu przedszkolaki zaśpiewały dla seniorów Sto lat i wręczyły słodkie upominki.
Seniorzy w podziękowaniu za występ także przedszkolakom podarowali jakieś drobiazgi. Występ małych aktorów nagrodzony został brawami.
Na koniec przed budynkiem odbył się pokaz ekologiczny – prawidłowego rozpalania w piecu CO – tradycyjna metoda od dołu i ekologiczna metoda od góry. (MK)

Brak komentarzy

Napisz komentarz