Złota siódemka” Dawida Grafa

Śląsk Wrocław – Tęcza Kościan 30;30 (11:15) rzuty karne 3:4
„Złota siódemka” Dawida Grafa
Zwycięstwo na wagę dwóch punktów ze Śląskiem we Wrocławiu w sobotę 26 stycznia zapewnił Dawid Graf. Trzeba przyznać, ze jego spokój podczas wszystkich wykonywanych rzutów karnych jest godny uznania. W ostatniej serii „siódemek” w tym pojedynku, gdy zawodnik gospodarzy okazję zmarnował Dawid podszedł do linii siedmiu metrów i spokojnie pokonał golkipera Śląska.
Zaraz po tym nasz zespół mógł fetować zwycięstwo na wagę dwóch punktów. Tęcza aktualnie plasuje się na piątym miejscu z dorobkiem 29 punktów.
Goście dobrze radzili sobie w pierwszej odsłonie. W 7’ na tablicy widniał wynik 2:4. W 16’ Tęcza wygrywała 4:8. Twarda gra w obronie i wysoka skuteczność zapewniała przyjezdnym spokojne prowadzenie różnicą czterech goli.
Na drugą połowę miejscowi wyszli mocno zmotywowani. Szybko dorzucali gole i w 38’ po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 17:16. Duża „zasługa” była w tym naszych, którzy zbyt długo po przerwie pozostali w szatni. Gdy różnica gospodarzy zwiększyła się do dwóch trafień goście zwarli szyki i zaczęli gonić. W 45’ Tęcza ponownie odzyskała prowadzenie 21:22. Kolejne minuty upływały na wymianie bramka za bramkę. Naszym w 58’ udało się uciec na dwa trafienia, ale miejscowi nie odpuścili. W 59’ był remis 29:29 a z końcową syreną widniał rezultat 30:30. O wyniku zawodów musiały zadecydować rzuty karne. W tym elemencie nasi okazali się skuteczniejsi.
Adam Noskowiak, Omar Amirjan – Dawid Graf-5, Dawid Wesołek-5, Daniel Olejnik-4, Kamil Napierkowski-3, Damian Krystkowiak- 3, Wojciech Weeis-3, Tomasz Piątek-3, Eryk Napieralski-2, Kamil Gessner-2, Adam Ryba.(k)