Odpuścili końcówkę i było nerwowo

Tęcza Kościan – Kąty Wrocławskie 28:26 (13:10)
Odpuścili końcówkę i było nerwowo
Nasi we własnej Sali 2 lutego pokonali czołową drużynę II ligi w piłce ręcznej. Szkoda tylko, że okazałe prowadzenie roztrwonili tylko do dwóch goli. Zwycięzców się nie sądzi, ale nie można dopuszczać do niepotrzebnej nerwówki.
Nasi zaczęli mocno skoncentrowani. Zdecydowanie bronili i skutecznie atakowali. Gospodarze rozpoczęli od dwubramkowego prowadzenia. Goście otrząsnęli się i zaczęli też trafiać. Przyjezdni dochodzili na jedno trafienie, ale nasi cały czas mieli wynik pod kontrolą.
Druga część była popisem naszych. Do siatki rywali trafiali mocnymi bombami Wojciech Weiss i Kamil Napierkowski. Dobrze dzielił i rządził Tomasz Piątek. Każdy coś dokładał do rosnącej przewagi. Tak było, aż do 55’ kiedy to przy siedmio bramkowej przewadze Tęczy nasi już uwierzyli w wygraną. Zaczęli popełniać błędy, z czego skorzystali rywale. Wprawdzie nie mieli tyle ognia, aby odmienić losy spotkania to jednak odrobili aż pięć goli. Tęcza po ostatnim gwizdku mogła odtańczyć taniec zwycięstwa i myśleć o kolejnym rywalu już z Dzierżoniowem, z którym zmierzą się za tydzień.
Tęcza: Adam Noskowiak, Omar Amirjan, Patryk Zaręba – Wojciech Weiss-5, Kamil Napierkowski-5, Daniel Olejnik-4, Tomasz Piątek-3. Eryk Napieralski-3, Kamil Gessner-2, Dawid Graf-2, Damian Krystkowiak- 2, Dawid Wesołek-1, Adam Ryba-1. (k)
# JUNIORZY
Tęcza Kościan – Sparta Oborniki 25:26 (14:16)
Tego rywala nasz młodzież powinna ograć. Niestety tak się nie stało, ponieważ w decydujący h momentach brakowało zimnej krwi w akcjach ofensywnych i mocnej obrony.
Tęcza: Wiktor witkowski – Bartosz Dziubała-11, Szymon Owczarczak-5, Hubert Nowak-3, Mikołaj Stężycki-, Stanisław Gucwiński-1, Krzysztof Kubiak-1, Piotr kędziora-1, Nikodem Spyrka. (k)
# MŁODZICY
Nielba Wągrowiec – Tęcza 22:27 (13:14)
Nikomu nie trzeba mówić jak trudno się gra we Wągrowcu. Tym razem jednak nasi adepci piłki ręcznej poradzili sobie z tamtejszą Nielbą i to pewnie. Tylko do przerwy miejscowi dotrzymywali kroku naszym. W drugiej części już nie dali rady i musie uznać wyższość Tęczy.
Tęcza: Kamil Wojciechowski – Borys Naglik-13, Wojciech Zaręba-8, Maksym Kaczmarek-3, Jan Czapla-1, Wiktor Józefiak-1, Nikodem Witkowski-1, Olgierd Majorek. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz