Karnawałowy balik w Wonieściu

Karnawałowy balik w Wonieściu
Karnawał w pełni. W każdy weekend mieszkańcy naszego regionu mają do wyboru różne zabawy, małe, większe lub duże bale. Propozycji w tym roku jest szeroka, bo i wyjątkowo długi w tym roku jest karnawał.
Nie tylko dorośli, ale także dzieci lubią się bawić i przebierać. One lubią naśladować dorosłych, dlatego tak dużym powodzeniem cieszą się stroje strażaków, policjantów, lekarzy, czy baletnic. Inspiracji do wyboru strojów dają także postaci z bajek, kreskówek i gier. One również dostarczają wiele emocji. Co roku niemal każde przedszkole organizuje dla swoich małych mieszkańców jakiś balik.
26 stycznia w świetlicy wiejskiej w Wonieściu w gminie Śmigiel odbyła się zabawa przebierańców dla najmłodszych mieszkańców tej miejscowości. Zorganizował ją sołtys Alfred Splisteser razem z Centrum Kultury w Śmiglu. Całą zabawę prowadziły panie z Centrum Kultury, których wspomagał pan grający muzykę z płyt.
Dzieci brały udział w grach i zabawach różnego rodzaju. Wybrano także małego króla i małą królową balu. Zostali nimi: Julia Sauć i Maksymilian Kulasiński.
Wybrano też wicekrólową i vicekróla. Zostali nimi: Dominika Olejnik i Tomek Pawlak.
Ten sobotni czas miło spędzili także rodzice, którzy towarzyszyli swoim ociechom.Warto pochwalić Radę za aktywność, bo 6 stycznia zorganizowała miłe spotkanie dla seniorów z Wonieścia. Słowa uznania dla organizatorów.(KZ)
Foto 1

Brak komentarzy

Napisz komentarz