Tytuł tego artykułu, to motto Uczniowskiego Klubu Żeńskiego Piłki Siatkowej działającego od lat przy Szkole Podstawowej mieszczącej się na Osiedlu Piastowskim w Kościanie. Od lat zespół prowadzi trener Adam Cichocki.

Rok 2019 jest dla siatkarek jubileuszowym. Kościńska Szkoła Siatkówki ma już 25 lat.

Ćwierć wieku TEMU UTWORZONO w Szkole pierwszą klasę sportową w Szkole Podstawowej nr 2 w Kościanie. Od tamtego momentu wszytko się zaczęło.

Teraz zapraszamy wszystkich w najbliższą sobotę na mecz
z MKS Truso Elbląg w ramach rozgrywek II Ligi Siatkówki Kobiet.
HALA SP 2 GODZ. 17.00
ZAPRASZAMY!

UKŻPS Kościan na pozycji lidera

W sobotę 19 stycznia UKŻPS COCCODRILLO Kościan rozegrało mecz z MKS Truso Elbląg 3-2 (28:30, 25:13, 19:25, 25:10, 15:6). Dziewczyny grają w II Lidze Siatkówki Kobiet.

Tego dnia na początku nasze zawodniczki były dość „niemrawe”, a to sprawiło, że przyjezdne wygrywały 20:24. Potem na krótko nasz zespół doprowadził do wyrównania, by ostatecznie przegrać pierwszy set 28-30.

Kolejny set był lepszy w wykonaniu kościanianek. Dobra zagrywka Matuszak i skuteczny kontratak sprawił, że zdobyły 11 pkt z rzędu, co dało zwycięstwo w tym secie.

Trzeci set, to porażka, ale w 4-tym dziewczyny się zmobilizowały i dzięki serwującej Matuszak, do której dołączyły Prządka, Ngamayama i Nowak – zespół zdobył kilka punktów.

W tie breaku zawodniczki nie pozwolił na wiele przyjezdnym. Dobrą serię rozpoczęła Prządka swoją zagrywką. Kolejny raz dała się we znaki przeciwniczkom Matuszak, a dzieła dokonał zespół przy zagrywce Ngamayama wygrywając pewnie 15:6.

Kolejny mecz, to wyjazd w weekend nad morze i dwa spotkania – w sobotę z Gedanią Gdańskz w niedzielę z APS Rumia.

Zakończenie rundy zasadniczej nastąpi w Kościanie, gdzie na własnej hali zespół podejmie zespół SMS Police.

Spotkania będą miały decydujący wpływ na układ końcowy w tabeli i układ par w fazie play off.

* * *

Wcześniej zawodniczki UKZPS Kościan rozegrały pierwszy mecz ligowy w 2019 roku. We własnej hali podopieczne Adama Cichockiego podejmowały Politechnikę Poznańską. Przed tą serią gier drużyna znajdowała się na prowadzeniu w ligowej tabeli, natomiast drużyna z Poznania zajmowała dziewiątą lokatę.

Spotkanie lepiej ropzoczeło się dla drużyny z Kościana. Po dobrej i konsekwentnej grze zawodniczki z Kościana wypracowały sobie przewagę nad drużyną Politechniki Poznańskiej. Ostatecznie pierwszy set zakończyły z Kościana 25:20.

Drugi set meczu rozpoczął się od złej zagrywki zawodniczki UKZPS i to Politechnika Poznańska objęła prowadzenie. Kościańskie zawodniczki najpierw doprowadzić do remisu 10-10, by doprowadzić do wyniku 19-14.

Gdy wydawało się, że trzeci set bez problemów padnie łupek Kościańskiego zespołu do odrabiania strat ruszyła Politechnika Poznańska. Gra toczyła się punkt za punkt za punkt. UKŻPS cały czas utrzymywał jednak dwupunktową przewagę i przy stanie 23- 21 wydawało się, że mecz się za chwilę zakończy. Tak się jednak nie stało i Politechnika doprowadziła do remisu 23-23. Zawodniczki z Poznania miały nawet piłkę setową, ale na szczęści podopiecznym Adama Cichockiego udało się ją obronić. Ostatecznie UKŻPS wygrał trzeciego seta 27-25, a cłe spotkanie 3-0.

Dzięki zwycięstwu UKŻPS Kościan utrzymał w tabeli pozycję lidera. Tuż za plecami Kościańskiego zespołu ze stratą dwóch punktów znajduje się Energetyk II Poznań. Kolejne spotkanie UKŻPS Kościan rozegra dziewiętnastego stycznia. We własnej hali Kościński zespół podejmie ósme w tabeli Truso Elbląg. Z pewnością kibiców żeńskiej siatkówki z Kościana czekają spore emocje i dobry mecz.

***

Na koniec wróćmy do końcówki ubiegłego roku. W pierwszej części grudnia drużyny z Kościana, Nowego Dworu Mazowieckiego, Pszczyny i Jarosławia utrzymały pozycję lidera w poszczególnych grupach. Jednak nie obyło się bez niespodzianek, bo ekipa z Kościana przegrała wtedy w Stargardzie z tamtejszą Spójnią.

Gospodynie prowadziły już 2:0, ale faworytkom udało się doprowadzić do tie-breaka. Ostatecznie jednak wróciły do Kościana z tylko jednym oczkiem.

Po piętach deptał im Energetyk II, który w derbach Poznania okazał się lepszy od Politechniki. Wprawdzie początek meczu był słaby w wykonaniu Energetyka, ale okazało się, że ostatecznie wygrał 3:1.

Tyle samo oczek, co lider ma również UKS ZSMS Poznań, któremu tylko w trzeciej odsłonie zdarzył się moment słabości w konfrontacji z Orłem Malbork.

Mniej emocji było w pozostałych meczach. Po ważne punkty sięgnął SMS Police, który bez straty seta uporał się z zamykającym tabelę APS-em Rumia. Po pewną wygraną sięgnęła też Gedania Gdańsk, która odprawiła z kwitkiem Truso Elbląg. Trochę emocji było jedynie w trzeciej odsłonie, ale przyjezdne stać było jedynie na przekroczenie w niej bariery 20 oczek. Wtedy pauzowały rezerwy Pałacu Bydgoszcz, które plasują się na czwartym miejscu w tabeli.

Pokazujemy kościańskie siatkarki szerzej, albowiem nie zawsze znajdujemy czas i miejsce, a warto pokazać, że nie tylko męski sport jest ciekawy i zawodnicy odnoszą większe lub mniejsze sukcesy.(maz