Piotr Kaczmarek trzeci w Koźminie

Piotr Kaczmarek trzeci w Koźminie
W sobotni wieczór 12 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Wyrębinie odbył się VI otwarty turniej w kopa sportowego o mistrzostwo Miasta i Gminy Kożmin Wlkp. Otwarcia turnieju dokonał dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Kożminie Wlkp. w towarzystwie sołtysa Wyrębina – Ryszarda Błażejczaka.
Do przystąpiło 76 graczy w tym jedna kobieta.
Rywalizacja odbyła się w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej z godnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania.
Nasi pasjonaci kopa sportowego przyzwyczaili swoich sympatyków do wysokich lokat. Tak było i w Koźminie. Zawodnicy Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego zajęli bardzo dobre trzecie i czwarte miejsce. W konfrontacji drużyn nasz zespół Wuja Bednarek wywalczył drugą pozycję.
PIERWSZA DZIESIĄTKA ZAWODÓW:
I Artur Zmysłowski – Wyrębin 19 / 131
II Ryszard Borowczyk – Śrem 19 / 110
III Piotr Kaczmarek – Kościan 17 / 144
IV Przemysław Górski – Kościan – 17 / 128
V Marek Juskowiak – Łęka Wielka 16.5 /131
VI Stefan Andrzejewski – Bączy Las 16.5 / 102
VII Hieronim Tacka – Borek Wlkp. 16.5 / 73
VIII Jerzy Leciejewski – Piaski 16 / 128
IX Łukasz Panek – Pleszew 16 / 95

X Nikodem Robakowski – Kożmin Wlkp. 1
Klasyfikacja drużynowa
I Pleszew 58 / 124
II Wuja Bednarek – Kościan 56 / 174
III Śrem 56 / 45
Rywalizacja była bardzo zacięta a o zwycięstwie decydowały małe punkty. Najlepsi z rąk organizatorów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i puchary.
Trofea dla najlepszych 30 zawodników wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej Kożmin Wlkp. Justyn Zaradniak w towarzystwie dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu Kożmin Wlkp. Sławomira Gruchały i sołtysa Wyrębina Ryszarda Błażejczaka.
Nagrodę rzeczową otrzymała jedyna kobieta turnieju Danuta Kuraszyk z Nowego Lubosza, oraz najstarszy zawodnik Leonard Majchrzak z Kobylina.
Sędzią czuwającym nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji był Jerzy Piechowiak z Kościana. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz