DWUDZIESTY SIÓDMY FINAŁ WOŚP

DWUDZIESTY SIÓDMY FINAŁ WOŚP

Tegoroczna zbiórka datków podczas XXVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była pod hasłem „Gramy dla dzieci Małych i bez focha – na zakup sprzetu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.
O godzinie 14.00 z pod Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim nastąpił VIII Bieg WOŚP z Grodziska do Ptaszkowa. Udział w nim wzięło ponad siedemdziesiąt osób przebranych w stroje karnawałowe oraz postaci z bajek m.in. z Wolsztyna, Wielichowa, Granowa, Grodziska Wlkp.
W Szkole Podstawowej im. J. Pawła II w Ptaszkowie orkiestrowe granie rozpoczęło się występem Grodziskiej Orkiestry Dętej pod batuta Renaty Kubale.
Około godziny 15.00 biegaczy na mecie w Ptaszkowie powitał burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan oraz dyrektor SP w Ptaszkowie Rajmund Majcherek.
Wśród biegaczy zlicytowany został 3-ci numer startowy na Grodziski Półmaraton Słowaka, posiadaczem jego stal się Krzysztof Żurek z Wolsztyna.
Ponadto prezentowali się m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp., uczniowie Szkoły Podstawowej w Słocinie, Szkoły Podstawowej w Grąblewie, Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie, Szkoly podstawowej w Dakowach Mokrych, przedszkolacy z Przedszkola Bobo Wercipięta z Grodziska Wlkp.
W przerwach miedzy występami odbyły się aukcje przedmiotów m.in. obraz ufundowany przez Mieczysława Kałka zlicytowana za dwieście sześćdziesiąt złotych, apteczkę samochodową za sześćdziesiąt złotych, metr drewna kominkowego za sto siedemdziesiąt złotych, zegar za pięćdziesiąt złotych, złote serduszko za czterysta pięćdziesiąt złotych, tort za sto złotych, piłkę nożną za sto czterdzieści złotych.
W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Granowie na scenie prezentowali się m.in. przedszkolacy z Przedszkola Bajkowa Kraina, w układach tanecznych uczniowie SP i soliści ZSP z Granowa, Zespół Tańca Ludowego Cybinka Grodzisk, Grodziska Orkiestra Dęta.
W przerwach miedzy występami odbywały się licytacje przedmiotów, koszulkę WOŚP zlicytowano za sto dwadzieścia złotych, fotelik dziecięcy za sto osiemdziesiąt złotych, perfumy za trzydzieści pięc złotych i czterdzieści złotych, zegar za pięćdziesiąt pięć złotych
Ponadto za datki na rzecz WOŚP można było napić się kawy, herbaty oraz skosztować domowego ciasta i cygańskiego bigosu.
W CK RONDO przy ul.. Kolejowej w Grodzisku Wlkp. na scenie prezentowały się przedszkolaki z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały, z prywatnego Przedszkola Wiercipięta, uczniowie SP nr 1 im. Polskich Olimpijczyków, Grodziska Orkiestra Dęta, ZTL Cybinka Grodzisk,
W przerwach miedzy występami odbywała się aukcja przedmiotów koszulki WOŚP dziecięcą za dwieście dziesięć złotych, damska za sto pięćdziesiąt złotych, męską za dwieście pięćdziesiąt złotych, czapkę za sto pięćdziesiąt złotych. Złote serduszko ufundowane przez grodziskich samorządowców za dwa tysiące złotych.
W tegorocznym finale grodziski sztab zebrał ponad 55 tysiecy, sztab w Kamieńcu ponad 28 tysięcy, sztab w Wielichowie ponad 50 tysięcy.
Mirosława Kałek

Brak komentarzy

Napisz komentarz