Nowy rok woniescy seniorzy

Nowy rok woniescy seniorzy
Tradycyjnie, jak co roku sołtys Wonieścia w gminie Śmigiel – Alfred Splisteser zaprosił seniorów na spotkanie opłatkowo-noworoczne. Wspierali go w tym członkowie zarządu Rady Sołeckiej w składzie: Zdzisław Michalski i Genowefa Radzińska.
Impreza odbyła się 6 stycznia w wonieskiej sali wiejskiej. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przewodniczącego Rady Gminy Wiesława Kasperczyka z małżonką, zastępcy burmistrza Śmigla Marcin Jurgi z małżonką, dyrektora Szkoły w Przesiece Starej Drugiej Pawła Symkowiaka, zastępcy dyrektora w Przesiece Małgorzaty Pawłowskiej-Górnej.
To właśnie z tej szkoły i szkoły podstawowej w Wonieściu dzieci umilały czas seniorom swoimi występami, śpiewaniem kolęd, jasełek i recytowaniem wierszy.
Seniorzy nagrodzili dzieci brawami. Nad oprawą muzyczną czuwał nauczyciel muzyki Michał Dolata. Zaproszenie na spotkanie noworoczne otrzymało 140 osób i jak nigdy seniorzy bardzo licznie na nie przybyli. Spędzili czas w miłej atmosferze, śpiewając z dziećmi kolędy, a także mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku, które przygotowały panie z rady sołeckiej.(
Słowa uznania należą się sołtysowi i radzie, gdyż każdego roku organizują na początek roku dwie imprezy: spotkanie noworoczne na seniorów, pod koniec stycznia bal przebierańców dla dzieci. W tym roku odbędzie się 26-go.(K.Z)

Brak komentarzy

Napisz komentarz