Nasi lepsi w mieście „stolarzy”

Unia Swarzędz – Obra 1912 Kościan 0:1 (0:0)
Nasi lepsi w mieście „stolarzy”
Druga w tabeli Unia była 17 listopada faworytem w konfrontacji z kościańską Obrą. Własne boisko i kibice mieli im dopomóc w odniesieniu zwycięstwa. Te czynniki jednak okazały niewystarczające, aby pokonać ciągle aspirującej do awansu drużynę gości.
Nasi odważnie rozpoczęli zawody. W dogodnej stacji znalazł się Maciej Przewłocki, ale chybił. Także goście w odpowiedzi okazali się nieskuteczni. Przyjezdni spokojnie konstruowali akcje i wypracowywali sobie sytuacji strzeleckie. Niestety ani Kacper Borowiak, ani Jakub Płotkowiak nie zdołali pokonać golkipera Unii. Najlepszą sytuację zmarnowali miejscowi w 40’, kiedy to zawodnik rywali miał przed sobą pustą bramkę. Zapewne już był pewny, że już jest bramka, bo uderzył lekko i piłkę zdołał na linii bramkowej zblokować nasz Daniel Tomczak.
Początek drugiej połowy należał do gości. Nasi szturmowali bramkę przeciwników. W 48’ Piotr Sznabel strzelał na bramkę Unii, ale w ostatniej chwili piłkę zblokowali ofiarnie obrońcy miejscowych. Rywale odpowiedzieli atakiem. Na szczęście mocno bita piłka poszybowała nad poprzeczka. W 67’ fortuna dopisała Obrze. Za faul na naszym napastniku sędzia podyktował rzut wolny z około 18 metrów. Miejscowi ustawili mur, ale niedokładnie. Strzelający Krystian Łukaszyk dobrze przymierzył i piłka zatrzepotała w siatce.
Obra po objęciu prowadzenie zaczęła grać wzmocnioną defensywą. Nie zapomniała jednak o kontr atakach. W tych akcja brakowało jednak „ognia” i wykończenia. Gospodarze walczyli do ostatniego gwizdka. W doliczonym czasie jeszcze doszli do sytuacji strzeleckiej, ale dwukrotnie byli nieskuteczni. Goście wygrali zasłużenie i wywieźli punkty ze Swarzędza miasta określanego grodem „stolarzy”. .
Obra: Daniel Tomczak, Kacper Borowiak (67’ Tomasz Olejnik), Michał Gelert, Jakub Płotkowiak, Mariusz Józefiak (60’ Krystian Łukaszyk), Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak (77’ Szymon Słoma), Jacek Żak, Krzysztof Marchewka, Tomasz Kaczmarek, Maciej Przewłocki (80’ Mateusz Adamski). (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz