Nie tylko ratują ale też celnie strzelają

Nie tylko ratują ale też celnie strzelają

W niedzielę 25 listopada na kościańskiej strzelnicy Ligi Obrony Kraju odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Strzelectwie Sportowym Służb Mundurowych. Organizatorem rywalizacji z okazji „100 Lat Odzyskania przez Polskę Niepodległości” był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Kościanie.

Oprócz strażaków zawodowych do rywalizacji stanęło osiem pięcioosobowych drużyn reprezentujących jednostki OSP, policji oraz straży miejskiej. Okazuje się, że strażacy nie tylko dobrze gaszą i ratują, ale też i potrafią celnie strzelać.

Zawody w klasyfikacji drużynowej wygrali druhowie z OSP Kościan, a drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży zajęła II miejsce.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem był starszy sekcyjny Michał Bednarczyk, który wygrał klasyfikację w konkurencjach dwuboju strzeleckiego i karabinka sportowego kbks, a w strzelaniu z karabinka pneumatycznego zajął II miejsce. On też okazał się najlepszym strażakiem startującym w zawodach i był liderem drużyny Komendy Powiatowej.

Ten zespół tworzyli jeszcze: młodszy aspirant Dawid Dąbrowski, starszy ogniomistrz Marcin Doloczewski, st. sekc. Łukasz Haryk i st. sekc. Łukasz Glapiak.

Opr: st. bryg. Andrzej Ziegler – KP PSP w Kościanie

Foto „Kościan na sygnale”

Brak komentarzy

Napisz komentarz