Zabawy andrzejkowe z wrózbami

Zabawy andrzejkowe z wrózbami

Choć przyszłość możemy przepowiadać sobie przez okrągły rok, wróżby andrzejkowe mają wyjątkową moc. Przelewanie wosku, przekładanie butów, rzucanie skórek z jabłek – tak zazwyczaj wygląda wróżenie na Andrzeja. Bywają jednak także nietypowe andrzejkowe wróżby, które zaangażują wszystkich!
W Wiejskim Centrum Kultury i Sportu w podgrodziskim Ptaszkowie bawiono się już na andrzejkowej zabawie. Zorganizowało ją Gminne Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Grodzisku Wielkopolskim.
Udział wzięło ponad pięćdziesiąt osób. Przybyli ludzie ze Słocina, Kąkolewa, Rojewa, Albertowska, Czarnej Wsi, Sworzyc, Zdroju, Grodziska i miejscowi z Ptaszkowa.
Przybyłych powitała prezes Stowarzyszenia Dorota Momot. On tez życzyła wszystkim dobrej zabawy.
Organizatorzy przygotowali wróżby andrzejkowe. Za symboliczną kwotę można było wylosować kartkę z przeslaniem i numerem ufundowanej nagrody.
Do wygrania były obrazy wykonane przez artystów malarzy podczas pleneru malarskiego, czajnik bezprzewodowy, książki, perfumy, maskotki, a także domowe konfitury wykonane przez członkinie Kół Gospodyń. Gospodarze dołożyli worek cebuli, worek ziemniaków i worek orzechów.
Były również upominki i życzenia dla byłych solenizantek Kobiet Aktywnych., czyli dla pani Doroty Momot, dla pani sołtys Ptaszkowa Mieczysławy Woźnej, dla Doroty Kempy i Małgorzaty Dziurli.
Solenizantki w podziękowaniu za pamięć i upominek upiekły domowe ciasta.
O oprawę muzyczna zadbał zespól muzyczny „Taryfa Nocna”, który serwował hity muzyczne, zachęcając uczestników do tańa na parkiecie.
Mirosława Kałek
g-andrzej 1
Uczestników wita pani prezes Stowarzyszenia Dorota Momot
g-andrzej 2
Upominki wręczył Mirosław Sanok – prezes Kółka Rolniczego w Grodzisku Wlkp.
g-andrzej 3 i 4
Uczestnicy Balu Andrzejkowego w andrzejkowych maskach

Brak komentarzy

Napisz komentarz