Dzień Seniora obchodzimy w porze złotej jesieni

Dzień Seniora obchodzimy w porze złotej jesieni
Pani sołtys z pod grodziskiego Ptaszkowa – Mieczysława Woźna takimi oto słowami przywitała przybyłych na uroczystość:
– Dzień Seniora obchodzimy właśnie w porze złotej jesieni, która idzie razem z naszym złotym wiekiem. Jesień życia, to właśnie nasze złote lata. Lata na emeryturze wcale nie muszą być szare i smutne. Jeśli tylko sił i zdrowia starcza można ten szczególny czas spędzić przyjemnie.
W przygotowaniach wspierała Rada Sołecka i miejscowe Koło Gospodyń. Oni to zaprosili seniorów na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora. Impreza odbyła się w środę w miejscowej sali Wiejskiego Centrum Kultury i Sportu.
W programie artystycznym dla seniorów wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Ptaszkowa. Były klasy zerowe, ale też I-III, VII-VIII i gimnazjaliści. Cała grupa przygotowana została przez nauczycielki Iwonę Studzianek, Grażynę Adamczewską i Bernadettę Heinrich.
Młodzież tańczyła, recytowała wiersze dla seniorów i śpiewała piosenki.
Pierwszą piosenkę zatytułowaną „Planeta barw” wykonały gimnazjalistki Małgorzata Wielgosz, Grażyna Jaskulska i Roksana Biber.
Każdy występ dzieci i młodzieży seniorzy nagradzali brawami.
Uczniowie wręczyli również wszystkim seniorom słodki upominek z życzeniami następującej treści:
– Żyjcie długo, jak najdłużej i humory niech wam służą.
Niech ta jesień życia złota zaoszczędzi wam kłopotów.

Niech spod nóg usuwa kłody byście wciąż czuli się młodo.
W scenkach z życia seniora wystąpiły również członkinie miejscowego Koła Gospodyń.
To spotkanie było okazją, aby pożgnać ustępującego burmistrza Henryka Szymańskiego, by podziękować za przez lata okazywaną pomoc, za życzliwość i zrozumienie potrzeb mieszkańców. Uczyniła to przewodnicząca Dorota Momot, wsparała Rada Sołecka i pani sołtys Mieczysława Wożna. Wyrażone słowa były w imieniu mieszkańców Ptaszkowa. Podziękowania skierowano także dla przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Kineckiego.
Ostatnim punktem Dnia Seniora był wspólny poczęstunek i niespodzianka, czyli koncert zespołu „Taryfa Nocna”.(MK)

Brak komentarzy

Napisz komentarz