Do „ław” powrócili stęszewscy studenci

S studenci rozpoczęcie tekst 2018
Do „ław” powrócili stęszewscy studenci

W sali widowisko-sportowej w Stęszewie 13 października zainaugurowany został nowy rok akademicki Stęszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczysta oprawa spotkania i frekwencja ponad osiemdziesiąt procent „żaków” była bardzo podniosła i budująca.
O godzinie w 10.30 nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich przybyłych w tym gości honorowych w tym przedstawiciela „Kl”.
Dalej chór wraz z przybyłymi zaintonował pieśń hymniczną datowaną na XII wiek „Gaudemus igitur”.
W swoim wystąpieniu prezes SUTW Danuta Niedźwiecka nakreśliła plan ramowy zajęć podzielony na dwa semestry. Przedstawiła program pracy w grupach m.in. zajęć, wyjazdów do teatru, kina, wycieczek, sportu i rekreacji.
Prezes SUTW Danuta Niedźwiecka i wice prezes Bożena Krawczyk podziękowały trójce studentek, które zrezygnowały z pracy w zarządzie: Katarzynie Jóźwiak, Halinie Kowalskiej i Jadwidze Świątek. Przedstawiła też nowe osoby, które uzupełniły skład zarządu.
Głos zabrał honorowy gość burmistrz Włodzimierz Pinczak. W słowie skierowanym do przybyłych podkreślił i docenił stęszewskich studentów. Nie krył, że to, co robią zaświadcza o aktywności i wysokim poziomie zajęć, inicjatyw i projektów. Z uznaniem podkreślił, że Gmina docenia i wspiera działania SUTW.
Do grona stęszewskich żaków przyjęto nowych słuchaczy. Są to: Teresa Baranowska, Halina Bartczyszyn, Krystyna Boratyn, Łucja Gawron, Elżbieta Kalemba, Gabriela Kokocińska, Ryszard Kokociński, Urszula Paluszak, Sabina Pawlak, Jolanta Strączek, Bożena Szafrańska, Henryk Szafrański, Elżbieta Brudło, Barbara Kwiatkowska, Łucja Płócieniczak, Halina Musiał Wolniewska, Władysław Wojciechowski, Dorota Barbara Woroch, Włodzimierz Nowakowski, Aurelia Osuch Pawlak, Maria Ratajczak, Stanisław Szerment, Teresa Królak, Barbara Korbas i Wiesława Nowak.
Przysięgę odebrał od nich burmistrz Włodzimierz Pinczak.
W chwilę po tym swój kunszt zaprezentował stęszewski chóru. Wykonał trzy utwory. Muzyka i śpiew łagodzi obyczaje i podnosi ducha. Tak też było w tym przypadku.
Ostatnim punktem inauguracji był wykład Magdaleny Rybickiej Wachowskiej pt. „Jak wspierać odporność”. Był ciekawy wielowątkowy. Zawierał obrazowe i werbalne sposoby jak się zdrowo odżywiać oraz jak radzić sobie z dolegliwościami, infekcjami itd. Został bardzo pozytywnie odebrany i nagrodzony oklaskami.
Spotkanie zakończyły rozmowy i wspomnienia z wakacji prowadzone w holu przy kawie, herbacie i smacznym cieście. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz