W kwadrans rozbili rywala

OSiR Komprachcice – Tęcza Kościan 26:36 (15:14)
Kościańska Tęcza po raz kolejny 13 października udowodniła, że potrafi grać na boisku rywala i zwyciężać. Tak też było w Komprachcicach w pojedynku z niewygodnym rywalem.
Pierwsze minuty spotkania należały do Tęczy. Nasi w 4’ prowadzili 0:3. Do 14’ goście wygrywali czteroma golami 6:10. Łatwe zdobywanie bramek lekko uśpiło przyjezdnych. Miejscowi poderwali się i stopniowo odrabiali straty, Najpierw doprowadzili do remisu 12:12 i w ostatniej akcji pierwszej połowy wyszli na prowadzenie 15:14. W drugiej odsłonie tylko przez kwadrans miejscowi dotrzymywali kroku gościom. Przy stanie 20:20 w 43’ nasi włączyli turbo doładowanie i uciekli rywalowi. Wystarczyło postawić mocną obronę, przejąć piłkę i „heja” z kontrą na bramkę rywali. Ten styl sprawił, że nasi seryjnie zdobywali gole. Brylował w tym Dawid Graf, który aż czternaście razy pokonał golkipera Komprachcic. Gospodarze mogli tylko być tłem dla szalejących kościaniaków. Tęcza z 9 punktami jest piata w ligowej tabeli. W kolejnym pojedynku nasi zmierzą się w swojej sali z Moto Jelcz Oławą.
Tęcza: Adam Noskowiak, Omar Amirjan – Dawid Graf-14, Kamil Napierkowski-5, Eryk Napieralski-3, Daniel Olejnik-3, Adam Żurek-2, Kamil Gessner-1, Idziak, Wojciech Weiss. (k)