PODZIEKOWALI ZA ZBIORY

PODZIEKOWALI ZA ZBIORY
Rolnicy ze Słocina gmina Grodzisk Wielkopolski dziękowali w sobotę za tegoroczne plony podczas Dożynek Wiejskich. Uroczystości Święta Plonów poprzedził barwny korowód, który przeszedł przez wioskę. Dalsza część dożynkowych uroczystości odbyła się na boisku sportowym przy SP w Słocinie.
Gości powitała pani sołtys Słocina Katarzyna Lusina. Obrzęd dożynkowy prowadzili uczniowie z miejscowej Szkoły Podstawowej, których przygotowała nauczycielka Lidia Jędrzejewska..
Starostami dożynkowymi byli Wiesława i Dominik Bartkowiakowie ze Słocina. Bochen chleba upieczony z tegorocznego ziarna wręczyli na ręce wiceburmistrza Grodziska Wlkp. Piotra Hojana i soltysa wioski Katarzyny Lusiny. Dożynkowy wieniec z rąk szkolnej młodzieży odebrali Starostowie Dożynek.
W skeczu z życia wsi wystąpił miejscowy Kabaret TO MY. Następnie w układach tanecznych gościnnie wystąpiła wielichowska grupa „JAK NIE MY, TO KTO?”. Przelotny deszcz nie przeszkodził paniom w zaprezentowaniu swego programu.
Ponadto dla wszystkich mieszkanców i gości przygotowano kawę, herbatę placek drożdżowy i kiełbaski.
Ostatnim punktem Świeta Plonów był zabawa taneczna. Muzykę serwował DJ Black.
Zabawę oglądali i radowali się z uroczystości razem z mieszkańcami zaproszeni goście, a wśród nich: wiceburmistrz Grodziska Piotr Hojan, prezes Gminnej Spółdzielni S.Ch Mirosława Szpot, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS W Poznaniu Adam Minkowski, prezes OSP w Słocinie Agnieszka Owczarek, Naczelnik OSP Szymon Gmerek, były, długoletni sołtys Słocina Stanisław Raj.(MK)
g-atomy1

Brak komentarzy

Napisz komentarz