PODZIEKOWALI ZA PLONY

PODZIEKOWALI ZA PLONY
Wrzesień to jeszcze końcówka zbiorów. Rolnicy z Kąkolewa w gminie Grodzisk Wielkopolskim podziękowali za tegoroczne plony podczas Dożynek Wiejskich. Razem z nimi świętowały okoliczne wsie Albertowsko i Rojewo.
Uroczystość poprzedzona została msza w kościele p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Kąkolewie.
Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.
Część obrzędową prowadzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie.
Uczniów przygotowały nauczycielki Justyna Fabiś Wysiadły, Alina Hamrol i Hanna Tatula.
Bochen chleba upieczony z tegorocznej maki Starostowie Dożynek Agnieszka Borowczak i Paweł Kosicki przekazali na ręce sołtysa Kąkolewa Bronisława Herzog.
Następnie sołtys wręczył bochen chleba na ręce gospodarza gminy Henryka Szymańskiego. Zgodnie z tradycją gospodarze podzielili się chlebem z mieszkańcami.
W układach tanecznych zaprezentował się zespół „Jak Nie My, To Kto” z Wielichowa.
Ludzie lubia wygrywać, więc dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Za jedyne pięć złotych można było wygrać drobny upominek, a także wiertarkę, przelot samolotem, talon o wartości stu złotych lub sześć opakowań brykietu.
Rolnicze świętowanie zakończyła zabawa taneczna.
Wśród gości byli: burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański z żoną, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kinecki, prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska z Grodziska Mirosława Szpot, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie Paweł Studzianek, dawna dyrektor Szkoły Podstawowej w Kakolewie Irena Gęstwa, proboszcz parafii w Kakolewie ks. Jan Scheller, przewodnicząca Koła Gospodyń w Kąkolewie Barbara Adamczak, członek OSP w Kakolewie Sławomir Pucicki oraz Starostowie Dożynek Agnieszka Borowczak i Paweł Kosicki z Kakolewa.(MK)

Brak komentarzy

Napisz komentarz