Kościańscy medaliści w trójboju siłowym

We wrześniu w Kielcach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym. Na te zawody pojechało sześciu zawodników Kobry Kościan.
Nasi siłacze zdobyli dwa złote medale, trzy srebrne i jedno czwarte miejsce. Ustanowiono do tego sześć rekordów Polski.
I tak złote medale zdobyli: Wiktoria Zalesińska w kat.junior (18 lat), waga +84kg przysiad(P) 160,5kg. Jest to rekord Polski seniorów oraz juniorów do 18,20 i 23 lat. Był to najlepszy wynik zawodów, wyciskanie leżąc (wl) 62,5kg i martwy ciąg (mc) 140kg, Total 363kg, to jest rekord Polski do 18 lat.
Drugi złoty medal zdobył debiutant Damian Szczepański w kat.do 18 lat, waga 83kg P-230kg. Jest to rekord Polski do 18 lat, w-155kg i mc – 225kg. W trójboju uzyskał 610kg i też to jest rekord Polski do 18 lat. Dla porównania zeszłoroczny Mistrz Europy w tej grupie wiekowej uzyskał 575kg. Jest to więc rewelacyjny start i światowy wynik. Damian zajął w kategorii OPEN 2 miejsce.
W kat.+84kg do 18 lat, drugie miejsce zajęła Klaudia Murza wynikiem p-145kg,wl-50kg i mc -150kg trójbój 345kg. Zważywszy na jej wiek, to 16 lat, więc jest to znakomity wynik, rokujący duże sukcesy w przyszłości.
Kat.52kg, do 18 lat i fugie miejsce zajęła debiutantka Laura Toperek. Uzyskała wynik p-72,5kg,wl-50kg i mc-105kg, razem 227,5kg. Zważywszy, że miała krótki okres treningowy, to bardzo dobry start.
W kategorii +120kg do 18 lat, drugie miejsce zajął Andrzej Rusek wynikiem p-260kg. To nowy rekord Polski do 18 lat, wl-120kg i mc-230kg w trójboju 610kg. Andrzej walczył z zawodnikiem z Kurzętnika i minimalnie przegrał walke o pierwsze miejsce. Róźnica tylko 5kg.
Czwarte miejsce w kat.59kg do 18 lat zajął Andrzej Fellmann. Uzyskał wynik p-125kg,wl-65kg i mc-160kg. Razem 350kg. Mimo to ,że był najmłodszy w stawce (16 lat), nawiązał walkę z zawodnikami o 2 lata starszymi, a jego wynik w mc 160kg, należał do najlepszych w tej kategorii.
Nominacje do Mistrzostw Europy Juniorów uzyskała Wiktoria Zalesińska i Klaudia Murza. W rezerwie są: Rusek i Fellmann. Niestety największy faworyt – Damian Szczepański, z racji tej, że był to jego pierwszy start i nie był w kadrze Polski – nie mógł reprezentować naszego kraju. Szkoda, bo była szansa na złoty medal. Procedury oraz indolencja trenera kadry spowodowała, że do Kowna nie pojedzie. Zawody w Kownie Litawa odbywać się będą od 24 listopada do 2 grudnia tego roku.