Siakarki Coccodrillo Kościan

Siakarki Coccodrillo Kościan
Kościańskie dziewczyny grające od lat w siatkę nieźle sobie radza w swojej lidze. Teraz 29 września zaczęły nowy sezon. Rozegrały mecz II ligi w grupie 1 nr 3 z Enea Energetyk Poznań II. O 15-ej podejmowały rywalki w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie na osiedlu Piastowskim.
Dziewczyny są prowadzone przez trenera Adama Cichockiego.
Uczniowski Klub ŻPS wiosną rozgrywał swoje spotkania. Sprawdzał się między innymi z Alexas Turek.
Warto wrócić do ubiegłej jesieni, gdy kościańskie zawodniczki po trzech pewnych zwycięstwach plasowały się na wysokim, drugim miejscu w tabeli, Potem przyszło im rozegrać mecz z liderem grupy drużyną KS Spójnia Stargard, który rozegrany został w sobotę 28 października 2017 roku.
Mecz był o tyle ważny, że była to walka o fotel samodzielnego lidera w grupie, ponieważ przed sobotnim spotkaniem oba zespoły miały komplet punktów, a o miejscu w tabeli decydował tylko jeden stracony set w dotychczasowych spotkaniach siatkarek UKŻPS.
Podopieczne trenera Cichockiego mecz rozpoczęły w składzie Aleksandra Mazur, Anette Ngamayama, Magdalena Matuszak, Patrycja Gimzicka, Joanna Kustosz i libero Julia Sznabel oraz Julia Gertig.
Pierwszy piłki pierwszego seta i przy zagrywce Matuszak dały prowadzenie 3:0 dla UKŻPS, Ostatecznie pierwszy set kończył się wygraną gospodyń 25:21 i dał kościaniankom prowadzenie 1:0.
Drugi set po błędach kościańskich siatkarek spowodował, że Spójnia wyszła na prowadzenie różnicą dwóch punktów, ale na więcej nie pozwolił UKŻPS ostatecznie wygrywając 25:21. Po dwóch setach było 1:1 i zapowiadało prawdziwą walkę o liderowanie w grupie.
Podczas trzeciego seta kibice ze zdziwieniem patrzyli na tablicę wyników. Podopieczne Adama Cichockiego pozwoliły wygrać 25:19 siatkarkom ze Stargardu i było 2:1 w spotkaniu.
Set czwarty był o wszystko, Nie zmienił się jednak obraz gry i przewaga Spójni wzrosła, co ostatecznie pozwoliło jej całe spotkanie.
Skład UKŻPS stanowiły wówczas: 3 – Aleksandra Mazur, 4- Karolina Graf 5 – Klaudia Prządka, 6-Małgorzata Jóźwiak, 7-Anette Ngamayama, 9- Magdalena Matuszak, 10- Julia Sznabel, 11-Patrycja Gimzicka, 12-Joanna Kustosz, 13-Natalia Targosz, 14-Łukowiak Alicja, 15-Julia Gertig i Kiestrzyńska Katarzyna.
Przypominamy tamten czas, bo to był duży wyczyn kościanianek i życzymy im wysokich wygranych w tym sezonie.(opr.maz)
Foto UKŻPS

Brak komentarzy

Napisz komentarz