Setka cyklistów mknęła nad jezioro

Setka cyklistów mknęła nad jezioro

Na niedzielne przedpołudnie 9 września br. burmistrz Włodzimierz Pinczak zaprosił właścicieli jednośladów na wycieczkę rowerową do Strykowa. Na apel „szefa gminy” odpowiedziało około stu cyklistów.

Niezwykle cieszyło to, że w na wyznaczone miejsce zbiórki przybyła młodzież i dzieci. Najmłodsi na swoich małych rowerkach.

O godzinie 10.00 po wpisaniu się na listę uczestnictwa spod Stacji Turystycznej przy Urzędzie Gminy kawalkada jednośladów ruszyła w kierunki Zamysłowa. Po przejściu przez ruchliwą „5” trasa wiodła przez las, do Twardowa i dalej do Strykowa.

Nad jeziorem strykowskim na cyklistów czekały liczne atrakcje. Podjęci zostali plackiem i napojami. Wszyscy chętni otrzymali nowy folder Gminy Stęszew.

Dom Kultury w Stęszewie przygotował konkursy zręcznościowe. Do dyspozycji był holenderski bilard oraz pojemnik, w którym na czas układano butelki. Rozegrano mecz w trochę udziwnioną piłkę plażową. Przewidziano upominki dla najlepszych zawodników.

Nie obyło się bez wspólnego zdjęcia nad brzegiem jeziora.

Udany rajd Burmistrza sprawił, że kolejny odbędzie się już 23 września.

# Warto przy okazji rajdu rowerowego poinformować osoby, które przekłamują fakty mówiąc w telewizji, że ścieżek rowerowych w gminie Stęszew jest 2,4 km., Powinni wiedzieć, że tras rowerowych w stęszewskiej gminie jest 57 km. w tym 15 km. utwardzonych. Różnica nawet dla mało „kumatego” jest kolosalna. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz