Sparta Oborniki Wlkp. – Tęcza Kościan 22;24 (13:9)

Sparta Oborniki Wlkp. – Tęcza Kościan 22;24 (13:9)
Dobry występ Tęczy na inaugurację ligi
Nasi zawsze mieli na „pniu” z obornicką Spartą. Przeciwnik solidny i waleczny. Szczególnie trudny do pokonania na swoim terenie. W sobotę 18 września sztuka ta udała się, Tęczy, która zwyciężyła miejscowych dwoma golami. Do Obornik nasi pojechali już wzmocnieni Dawidem Wesołkiem i Damianem Krystkowiakiem. Ponadto wszyscy byli bojowo nastawieni.
W pierwszej połowie nasi grali zbyt nerwowo. Sporo strat gospodarze zamieniali na łatwe gole. Tęcza odpowiadała, ale same bramki bez powrotu i obrony nie wystarczyły, aby oddawać trafienie za trafienie.
W drugiej części goście zaczęli mocno bronić i skutecznie kończyli ataki. Celnymi rzutami wykazywali się Dawid Wesołek i Kamil Gessner. Pozostali dokładali swoje bramki.
Stopniowo nasi dogonili rywali i wyszli na prowadzenie. W końcówce nasi przy prowadzeniu czteroma golami lekko odpuścili. Gospodarze kosmetycznie oprawili wynik, ale czasu na chociażby remis już im nie starczyło.
Tęcza: Adam Noskowiak-1, Omar Amirjan, Adrian Nowaczyk – Kamil Gessner-7, Dawid Wesołek-6, Damian Krystkowiak-3, Tomasz Piątek-3, Adam Żurek-2, Dawid Graf-1, Daniel Olejnik-1, Idziak, Kamil Napierkowski. Wojciech Weiss.
Ze zwycięstwa w Obornikach wraz ze zawodnikami trenerami i zarządem klubu cieszył się nowy prezes Tęczy Karol Kaniewski. Kolejny mecz Tęcza rozegra 22 września w swoje sali. Przeciwnikiem będzie mocny zespół Śląska Wrocław. Przy wsparciu kibiców Tęcza powinna pokonać rywali. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz