Nowy budynek Szkoły nr 4 w Grodzisku

Nowy budynek Szkoły nr 4 w Grodzisku
31 sierpnia 2018 roku z polskiego systemu nauczania zniknęły gimnazja. Powróci podstawówka, która będzie liczyć 8 klas. Uczniowie z klas trzecich gimnazjów zakończą rok szkolny ostatni raz egzaminem gimnazjalnym. 3 września to także ważna data dla pierwszoklasistów. Tego dnia bowiem zaczęła się przygoda maluszków ze szkołą.
Nowy rok szkolny, nowa szkoła, nowi uczniowie i nowi nauczyciele. Tak w skró cie można powiedzieć o tym, co uczniowie i rodzice zastali w szkole 3 września.
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim spotkała się 3 września 2018 r. o godzinie 12-ej. Program dnia zakładał jednak wcześniejsza wizytę w szkole o godzinie 10-ej, bo wcześnie uczniowie powinni byli uczestniczyć w mszy w kościele farnym o godzinie 10.45. Dlatego inaugurację roku przygotowano na południe.
Tegoroczny początek roku połączony był z oddaniem do użytku nowego
nowego skrzydła szkoły. Mieści się w nim 6 sal lekcyjnych, toalety, szatnie, kotłownia. Każda sala wyposażona jest w najnowszy sprzęt multimedialny, a także szybki bezprzewodowy internet. W budynku będą się uczyć najstarsze klasy.
Uczniowie mają też do dyspozycji nowoczesną pracownię przyrodniczą. Młodzież szkolna podczas spotkania zaprezentowała wiersze, piosenki i tańce. Na ręce burmistrza  i radnych rady miejskiej przekazano podziękowania za tę inwestycję. Dzięki nowym salom lekcyjnym nie będzie w szkole zmianowości, a 305 uczniów będzie się uczyć w dobrych warunkach. Uczy ich 28 nauczycieli. Brakuje tylko sali gimnastycznej, ale dyrektor Karol Hoffman ma nadzieję, że i tym się szkoła upora.
Gośćmi na otwarciu byli: burmistrz Grodziska Henryk Szymański, sekretarz Artur Kalinowski, przewodnicząca Rady Rodziców Karolina Nadobnik, ks. proboszcz z Parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej, sołtys Kobylnik Elżbieta Jędrzejewska, radni Rady Miejskiej Józef Gawron i Sebastian Skrzypczak, dyrektorzy okolicznych szkół i przedszkoli gminy Grodzisk. Dotarli też rodzice.
Pierwszym punktem programu był występ artystyczny uczniów z miejscowej szkoły. Następnie odbyło się poświecenie nowego skrzydła oraz uroczyste przecięcie wstęgi. Następnie goście zwiedzili nowy budynek. (MK,maz)
g-zs1

Brak komentarzy

Napisz komentarz